У квітні на тернополян чекає «Рух заради здоров’я»

З нагоди Всесвітнього дня здоров’я на Тернопільщині пройдуть Всеукраїнські спортивно-масові заходи «Рух заради здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я. Основними цілями та завданням їх є стимулювання населення до занять фізичною культурою та спортом, як одного з чинників фізичного розвитку та зміцнення здоров’я людини, сприянню фізичному розвитку та загартуванню організму. Фестиваль проводиться у квітні 2018 року у всіх регіонах України, де функціонують центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Отже, відповідно до вищеназваної мети проведення заходу хочемо надати вам наступні рекомендації  для тих, хто веде сидячий спосіб життя. Навіть якщо ви регулярно відвідуєте тренажерний зал або бігаєте в парку по 30 хв. 3-4 рази на тиждень, за сидячого способу життя для доброго здоров’я цього замало. Спеціалісти радять не тільки займатись оздоровчим спортом, але якомога менше сидіти в інший час. Недостатній рух призводить до ожиріння, діабету другого типу, хвороб серцево-судинної системи. Фізичні вправи допомагають людям підтримувати здоров’я і швидко відновлюватись після захворювань, але позитивний ефект втрачається, як тільки заняття закінчуються.

Якщо ви працівник розумової праці, можете виконати гімнастику на роботі, яку ваші співробітники навіть не помітять:

1) Вдихніть на повні груди 3 рази.

2) Енергійно розітріть вуха, спочатку в горизонтальному напрямі, а потім у вертикальному.

3) Розітріть щоки.

4) Потріть крила носа.

5) Промасажуйте потилицю.

6) Декілька разів легко проведіть пальцями вздовж брів.

7) Легенько промасажуйте все обличчя обома руками.

8) Склавши долоні, підніміть їх на висоту обличчя, пальцями лівої руки обхопіть кінчики пальців правої руки, потім змініть положення рук.

9) Складіть долоні перед грудьми, розведіть пальці, міцно притискаючи долоні одна до одної, натискаючи, пружиньте пальцями.

10) Промасажуйте кожен палець окремо.

11) Встаньте, походіть, потягніться двома руками догори, вдихніть, опустіть руки, видих.

12) Декілька разів присядьте, виконайте декілька поворотів тулуба вправо,вліво. Пострибайте на місці на носочках, руки на поясі.

Якщо ви зупините свою трудову діяльність на 5-10 хв. і виконаєте декілька вправ, в жодного начальника це не викличе негативної реакції, а ви - збережете своє здоров’я.

Люди, які займаються канцелярською роботою, повинні робити 5-хвилинну перерву через 2 години після початку роботи і дві 5-хвилинних перерви в другій половині робочого дня: через 1,5 години після обіду і ще через годину.

Тяжка фізична праця вимагає перерв по 10-15 хв. через кожні 1,5 години в першій половині робочого дня і 10-15-хвилинні перерви через кожну годину – в другій половині робочого дня. При роботі на станках доцільно робити 5-хвилинну перерву через 2 години після початку роботи і таку ж перерву в другій половині робочого дня – через 1,5 години після обіду.

Швейцарські вчені провели дослідження, в якому взяли участь 209 чоловік, які перенесли сердечний напад. Фізична активність після серцевого нападу, як правило, є профілактикою загострень. Спеціалісти хотіли зрозуміти, що робиться зі станом кровоносних судин, якщо займатись фізичними вправами, а потім перестати їх виконувати.

Впродовж чотирьох тижнів добровольці займались аеробікою, силовими та іншими вправами. Потім в учасників перевірили стан кровоносних судин. Виявилось, що вони були в кращому стані, ніж до фізичних навантажень. Після цього деяких пацієнтів попросили на деякий час перервати заняття фізичними вправами. В результаті перевірки судин через місяць виявилось, що весь позитивний ефект пропав і судини прийшли в той стан, що був до занять фізичною культурою.

Профілактика повторних нападів найбільш необхідна хворим на ішемічну хворобу серця, і фізичні вправи у цьому грають важливу роль.

Отже, щоб досягнути реальних результатів, фізичними вправами потрібно займатись постійно.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show