На Тернопіллі створено громадську раду з питань фізичної культури і спорту

Громадську раду з питань фізичної культури і спорту Тернопільської області було створено 8 квітня на зборах спортивної громадськості краю. Участь у зібранні, яке відбулось у приміщенні ШШК «Авангард», взяли близько вісімдесяти чоловік, серед яких були голови обласних федерацій видів спорту, обласних та районних спортивних товариств, керівники ДЮСШ із Тернополя та області, представники спортивних клубів, тренери та громадські активісти.

На думку представників ініціативної групи, що, власне, і поставила за мету створити таке об’єднання людей, які присвячують своє життя спортивній сфері, теперішній час вимагає від кожного більш активної участі у житті держави. Тому й у спорті саме ті фахівці, хто безпосередньо знає, як потрібно працювати в галузі, які нагальні проблеми вирішувати, і повинні демонструвати свою громадянську позицію, піднімаючи ці питання перед владою і шукаючи шляхи їх вирішення. Відтак, громадська рада за участю представників усіх ланок спортивної сфери, діючи на правах колегії обласного управління спорту, акумулюватиме пропозиції щодо розв’язання актуальних питань галузі та контролюватиме на всіх рівнях виконання рішень, які нею прийматимуться.

Як сказав, відкриваючи збори, директор обласної ДЮСШ «Буревісник» Богдан Балабан, сьогодні постала гостра потреба обговорити існуючий стан справ та намітити плани на майбутнє.

- Відповідно до вимог Майдану, які прозвучали про люстрацію галузі в цілому та керівників, ми ініціювали таке зібрання. Адже на даний час просто необхідне об’єднання всіх зусиль громади разом із владою, щоб спільно, враховуючи думку фахівців, вирішувати проблеми спорту в області, причому, як в контексті розвитку галузі, так і її керівництва – яким воно мало би бути, аби втримати те, що здобуто, та досягати нових результатів.

Саме тому ще однією метою зібрання стала оцінка діяльності на своїй посаді теперішнього начальника управління з питань фізичної культури і спорту області Ігоря Підгайного.

- Був випадок, – розповів Богдан Балабан, – що до начальника управління прийшли люди, які представилися спеціалістами галузі фізкультури і спорту і вимагали написати заяву на звільнення, бо він поганий керівник. На наше переконання, такі дії не зовсім правильні. Тому маємо також обговорити, чи повинні ми дозволяти так просто звільняти наших керівників, причому не тільки на обласному, а й на всіх рівнях.

Ініціативу про те, що громадськість має право обстоювати власну думку щодо призначення керівництва у своїй галузі роботи, підтримав і присутній на зборах член всеукраїнського об’єднання «Майдан», голова громадської організації «Майдан Тернополя» Богдан Брич, запропонувавши присутнім подати керівництву області ту кандидатуру, яку вони оберуть прозоро, шляхом загального обговорення та голосування.

- В двадцятих числах лютого на Майдані у Києві народилося нове громадянське суспільство, яке вже не дасть працювати по-старому, причому, не лише в спорті, а й в усіх галузях, – сказав Богдан Брич. – Ми не можемо залишити все так, як було, тому що Небесна Сотня дивиться за нами, і ми не маємо морального права їх підвести. Разом із тим, всі присутні прекрасно розуміють, що нація, яка не піклується про своїх дітей, зокрема, в галузі фізичної культури і спорту, майбутнього просто не має. Тому і будівництво на стадіоні ХБК житлового будинку, і забудова всередині траси на біатлонній базі в Підгородньому, і дитяча футбольна школа, де поруч вже будуються будинки, – все це неправильно. І усі ми – і громадські організації, і спортсмени – не можемо залишатися до цього байдужими і повинні якось реагувати. А щодо впливу громадських організацій на процеси, що відбуваються в області, то, я особисто обговорював таке питання з паном Сиротюком, і він сказав, що це дуже хороша ініціатива, коли самі колективи представляють кандидатури керівників.

Таким чином, усі виступаючі на зборах, а їх було більше двадцяти, висловлювали свою думку як щодо створення громадської ради з питань фізичної культури і спорту Тернопільської області, так і щодо діяльності Ігоря Підгайного. До слова, попередньо начальник управління виступив із коротким звітом, у якому розповів про здобутки та проблеми галузі.

- Незважаючи на ситуацію в державі, ми маємо результати, адже це і є головною властивістю, що притаманна спорту, – підкреслив Ігор Підгайний. – І наразі головне завдання – зберегти ті напрацювання, які в нас є. Насамперед, це стосується недопущення закриття спортивних шкіл та скорочення штатів. На жаль, на цей рік ми маємо лише 40 відсотків фінансування від потреби, хоча і ці кошти можна раціонально використати, визначивши пріоритети.

Серед планів, які постають перед спортивною сферою області, за словами Ігоря Підгайного, є, зокрема, подальший розвиток олімпійських баз у Підгородньому та Кременці, створення Центру Олімпійської підготовки, відкриття спортивного ліцею. Але при цьому головне, як переконаний Ігор Підгайний, – не опустити планку, витримати, підтримати галузь та працювати.

Аналогічну думку, щоправда, кожен у своєму напрямку роботи, висловлювали і виступаючі: голова обласної федерації футболу Володимир Мариновський, голова обласного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік, директор Скалатської ДЮСШ Володимир Лесів, директор Кременецької ДЮСШ «Колос» Анатолій Малищик, директор обласної ДЮСШ з біатлону Анатолій Яцина, голова обласного ФСТ «Спартак» Володимир Приймак, директор обласної ДЮСШ «Інваспорт» Віктор Федорчак, заслужений працівник фізичної культури і спорту Володимир Пласконіс, голова обласного відділення Комітету з фізвиховання і спорту МОН України Олександр Бірюков, директор спортивного клубу «Універ» ТНЕУ Роман Циквас, директор Тернопільської ДЮСШ «Екстрім» Володимир Ліщук, директор Теребовлянського районного центру «Спорт для всіх» Ярослав Королюк, тренер-викладач ТНПУ Михайло Васірук, учасниця трьох Олімпіад спортсменка Віра Зозуля, голова обласної федерації легкої атлетики Валерій Єднак, тренер Збаразької ДЮСШ Петро Король, президент федерації каное Тернопільщини Віктор Кузяк та інші. Усі вони висловилися позитивно щодо діяльності Ігоря Підгайного на посаді начальника управління.

Однак не обійшлося і без критики. Так, заслужений тренер України з біатлону Ігор Починок, наголошуючи на існуючому конфлікті щодо біатлонної бази, визнав роботу Ігоря Підгайного незадовільною. Різко розкритикував діяльність усієї спортивної галузі області і представник громадськості, колишній біатлоніст Олександр Починок, серед головних проблем називаючи забудову стадіонів, асфальтування бігових доріжок, ситуацію із розданими ділянками на базі в Підгородньому. Крім того, як переконаний Олександр Починок, до діяльності кожної людини, яка займала ту чи іншу посаду у владній вертикалі партії Регіонів, потрібно підійти з точки зору люстрації.

Разом із тим, більшістю голосів, за наявності одного проти і двох, хто утримався, присутні проголосували за те, щоб підтримати діяльність Ігоря Підгайного на посаді начальника управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської облдержадміністрації. Серед тих, хто утримався, був, зокрема, Ігор Починок, який під час голосування сказав, що забирає свої слова критики назад і висловилює готовність до подальшої співпраці з діючим начальником управління.

Відтак на зібранні було вирішено направити звернення до нового керівництва області з проханням залишити Ігоря Підгайного на займаній посаді. Одноголосно учасники зібрання висловилися за те, щоб створити громадську раду с питань фізичної культури і спорту Тернопільської області як дорадчий орган управління з питань фізичної культури і спорту ОДА. Також збори прийняли рішення звернутися до голови обласної адміністрації щодо недопущення випадків втручання у діяльність управління спорту юридичних та фізичних осіб, в тому числі і політичних партій, не передбачених чинним законодавством.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show