На засідання колегії управління з питань фізичної культури та спорту розглянуто Програму розвитку фізичної культури і спорту Тернопільської області на 2013-2017 роки
Ознайомлення із проектом Програми розвитку фізичної культури і спорту Тернопільської області на 2013-2017 роки було винесено на порядок денний чергового засідання колегії управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації. Участь у заході взяли керівники районних відділів спорту, директори спортивних шкіл, керівники підрозділів громадських організацій та осередків спортивних товариств, представники управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, міського відділу молоді і спорту. Як сказав начальник управління Ігор Підгайний, впродовж минулого року Програма розвитку фізичної культури і спорту не діяла ні в нашій області, ні в цілій державі. Лише 6 березня цього року її було схвалено Кабінетом Міністрів, і зараз цей документ очікує на затвердження у Верховній Раді.
- В свою чергу, ми розробили таку програму на рівні області, – повідомив Ігор Васильович. – Адже в плані фінансового забезпечення без неї працювати надзвичайно складно, оскільки саме під таку програму й можна знаходити відповідні кошти, яких наразі потребує спорт в області.
Далі, після обговорення фахівцями, Програма розвитку фізичної культури і спорту в області на 2013-2017 роки пройде експертну оцінку у фінансовому управлінні, управлінні економіки, тоді буде подана на схвалення голови ОДА і після цього – винесена на розгляд сесії обласної ради. Відтак, Ігор Підгайний закликав колег висловлювати свої рекомендації, зауваження та пропозиції до Програми, щоб усе це ще можна було врахувати і необхідні нюанси доопрацювати.
На зібранні також йшлося про інформаційне забезпечення діяльності галузі фізичної культури і спорту в Тернопільській області. Зокрема, спортивній громадськості було репрезентовано офіційний Інтернет-сайт управління, що діятиме за адресою www.oblsport.te.ua. За словами, заступника начальника управління Володимира Гикавого, перед цим веб-порталом ставляться завдання, насамперед, в повному обсязі висвітлювати діяльність спортивної галузі області, інформувати громадськість про результати участі тернопільських спортсменів у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, надавати дані про спортивні заходи, які проводяться в області, здійснювати пропаганду здорового способу життя.
Ще одне питання, яке розглянули учасники колегії, стосувалося ходу виконання Програми розвитку олімпійського руху в Тернопільській області на 2011-2014 роки, з якого звітував виконавчий директор Тернопільського обласного відділення НОК України Валерій Кравчук. За словами пана Валерія, така програма в області дійсно працює, фінансується, і разом зі спортивними організаціями вдається забезпечувати її виконання.
- Програма дає можливість залучити до заходів, які проводять відділення в області, близько ста тисяч чоловік, – пояснив Валерій Кравчук. – Це, скажімо, «Олімпійський урок» – близько 70 тисяч чоловік, «Олімпійський день» – до десяти тисяч чоловік, «Олімпійський тиждень» – 4 тисячі чоловік, та «Олімпійське лелеченя» – майже 8 тисяч чоловік.
Пан Валерій зупинився також на завершенні впродовж квітня обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя», та інформації про перевибори голови відділення в зв’язку з передчасною смертю її тодішнього голови Сергія Юрія. Також у його виступі йшлося про підготовку до відзначення 15-тої річниці з дня створення Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України. Така імпреза, як повідомив пан Кравчук, відбудеться у формі спортивно-мистецького дійства і запланована на цьогорічний вересень.