Анастасія Меркушина втретє стає призеркою чемпіонату Європи з біатлону!

В Естонії завершили свої змагання юніори. У захоплюючому міксті українська естафетна четвірка, в складі якої виступала тернопільська біатлоністка Анастасія Меркушина, завоювала бронзову нагороду, поповнивши ще однією нагородою командну скарбничку. Таким чином, до двох золотих медалей чемпіонату Європи з біатлону Анастасія Меркушина додала бронзу в естафеті.

Як описують перебіг гонки фахівці Федерації біалону України, на першому етапі змішаної естафети продовжилася дуель Анастасії Меркушиної та росіянки Уляни Кайшевої. І наша землячка витримала цей іспит гідно! Настя скористалася лише одним додатковим патроном на стійці і прийшла до фінішу тільки на вісім секунд пізніше суперниці, яка лідирувала. В принципі, вже тут сформувалася четвірка команд-претенденток на медалі: трохи більше, ніж в півхвилини позаду йшли збірні Франції та Австрії.

 

Юлія Журавок на другому етапі моментально ліквідувала гандикап від російської спортсменки Вікторії Сливко, а після більш точної лежки вийшла вперед! Юля так само блискуче відпрацювала і на другому рубежі, на відміну від суперниць, і на передачі естафети лідирувала вже з 40-секундною перевагою над росіянкою і француженкою Лєною Арно! Команда Австрії до середини гонки програвала нашій збірній вже більше хвилини.

Максиму Івко довелося змагатися зі ще більше титулованими суперниками. Дмитро Шамаев – дворазовий бронзовий призер минулорічного юнацького чемпіонату світу, а у Арістіда Бега тільки чемпіонських титулів – три на різних юніорських чемпіонатах світу та Європи. У стрільбі стоячи, коли під тиском суперників, які його наздогнали, спортсмену двічі довелося перезаряджати гвинтівку і на виході зі стадіону Івко був у 12-ти секундах позаду пари лідерів. Але на останньому колі Максим проявив чудові бійцівські якості, скоротивши відставання від француза до семи секунд, а росіянина – і зовсім обійшов!

У сформованій на четвертому етапі ситуації Антону Мигді об’єктивно було складно протистояти суперникам, обидва з яких старші за нього на рік. До того ж, Олександр Поварніцин і Фаб’єн Клод – минулорічні чемпіони світу в спринті та переслідуванні. Та й сам Мигда, володіючи чудовими снайперськими якостями, на дистанції поки відчутно поступається в швидкості цим суперникам.

Антон спробував триматися на першому колі разом із росіянином, але цей темп зіграв з ним злий жарт – у лежці українець змушений був використати три запасних патрона, в той час як обидва лідери стріляли ідеально. А після того, як промахів набрав і австрієць, який йшов за ним, стало очевидно, що сьогодні збірна України стане третьою. І хоча в стійці француз з росіянином зробили розкішний подарунок, заробивши по колу штрафу, запасу їм все ж вистачило, щоб не допустити Мигду до розбірок на фініші.

У боротьбі за золото росіянин прискорився на першій половині фінішного кола, і створив просвіт з французом, достатній для впевненого переможного фінішу. А Мигда, перетинаючи фінішну лінію третім, поступився лідеру 40 секунд.

3 лютого чемпіонат Європи в Отепяя закінчиться класичними естафетами у жінок і чоловіків.

Додамо, що у гонці переслідування наш земляк Дмитро Підручний був 24-м. Як повідомляє Федерація біатлону України, хоча Дмитро і швидше за інших українців дістався до фінішу, але з дев’ятьма промахами йому вдалося стати лише 24-м.

Фото Марії Осолодкіної

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show