Школярів України в новому навчальному році чекають уроки плавання
В 2013-2014 навчальному році в Україні планується запровадити у закладах середньої освіти уроки плавання. Про це повідмив заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський на засіданні круглого столу «Здоров’я дітей в системі освіти». Також, за словами високопосадовця, згідно з новим Державним стандартом, у початковій школі запроваджено проведення фізичних пауз під час уроків, і загалом МОН приділяє особливу увагу оздоровленню дітей у школах.
Участь у роботі круглого столу взяли представники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, громадських організацій та керівників навчальних закладів Українського інституту екології людини. Так, директор інституту, професор Михайло Курик поінформував, що фахівці цієї установи розробили методичні рекомендації з економічної безпеки здоров’я дітей під час навчально-виховного процесу. Зокрема, передбачено моніторинг стану здоров’я дітей; виявлення впливу довкілля на функціональне здоров’я кожної окремої дитини; видачу, за результатами моніторингу, екологічного паспорту (своєрідного показника функціонального стану організму дитини); реалізацію заходів щодо екологічного оздоровлення дітей. За словами Михайла Курика, «важлива безперервна співпраця з батьками, оскільки на здоров’я дитини, окрім екологічного стану навколишнього середовища, істотно впливають соціальні фактори: склад сім’ї, життєві умови, звички батьків, характеристика умов, у яких, власне, росте і розвивається дитина».
Активну участь в обговоренні теми взяв голова Всеукраїнської організації «Здорові діти», кандидат технічних наук Микола Чухраєв, який розповів про апаратурне забезпечення методики визначення рівня здоров’я дітей в умовах навчального закладу. Слово мав і завідувач відділом Інституту педіатрії, акушерства та гінекології (НДІ ПАГ), професор Віктор Неділько. Вчений окреслив сучасні підходи до медичних оглядів дітей в системі освіти та концепції «Шкільна медицина».