У пішохідному туризмі найкращими були юні спортсмени з Теребовлі
Відбулись четверті відкриті змагання зі спортивного туризму (вид – пішохідний туризм) за Кубок Теребовлянського району. Цьогоріч вони були присвячені 100-річчю з дня народження громадсько-політичного і військового діяча, Головного командира УПА, Голови Проводу ОУН Василя Кука (1913-2007).
Учасниками кубкової першості стали десять найсильніших команд юних спортсменів з Теребовлянського, Бучацького, Козівського, Кременецького, Гусятинського районів та міста Тернополя, які останніми роками посідають першу десятку місць на Спортивних іграх учнівської молоді Тернопільщини зі спортивного туризму з виду – пішохідний туризм.
Про високий представницький рівень свідчить той факт, що із сорока учасників було 2 кандидати в майстри спорту, 2 спортсмени з І дорослим розрядом зі спортивного туризму, 14 – з ІІ дорослим розрядом, 15 – із ІІІ дорослим розрядом та 7 – з ІІ юнацьким.
Найвправнішими були господарі змагань – команда Теребовлянського центру туризму, яку підготував тренер Капуста А.І. Саме вона й стала володарем Кубку. Друге місце з невеликим відривом виборола команда Почаївського Будинку дитячої творчості (тренер – Бельков Ю.А.). А третє місце дісталось юним спортсменам із Тернопільського центру творчості дітей та юнацтва (тренер – Мороз Р.Я.). Усі команди-призери нагороджені медалями та грамотами.
Як розповів тренер команди переможців, керівник гуртків-методист Теребовлянського центру туризму Андрій Капуста, боротьба за Кубок на короткій командній дистанції «смуги перешкод» ІІ класу складності відбувалась у закритому приміщенні спортивного залу Микулинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, що саме по собі для техніки пішохідного туризму є ще доволі незвичним.
- Змагання з техніки пішохідного туризму є принадливим для підростаючого покоління, яке полюбляє екстремальні види діяльності, в тому числі і спортивні, – каже пан Андрій. – І тільки з дотриманням належних заходів безпеки, подолання природних або штучних перешкод дають відчуття «підкорення вершини» і дозволяють контрольовано займатись активною діяльністю, що містить «адреналінові відчуття».
Командам юних спортсменів необхідно було, використовуючи спеціальне спорядження – мотузки, карабіни, пристрої для вертикального підйому і спуску, страхувальні засоби, подолати дистанцію «смуги перешкод» та вкластись у заданий час. Усі порушення штрафувались додатковим штрафним часом.
- Горизонтальні перешкоди – навісна переправа, переправа по мотузці з поручнями, що імітували природні перепони обладнувались та долались на штучних опорах (металеві труби закріпленні наскрізно до стін, гаки і скоби із суддівськими петлями та карабінами). Ще складнішими були перешкоди із перепадом висоти – вертикальний підйом та вертикальний спуск, крутопохила навісна переправа вгору та подолання перешкоди з допомогою підвішеної мотузки, – пояснює Андрій Капуста.
Особлива подяка за матеріальну підтримку в організації та проведенні змагань: Пшеничній Оксані Григорівні – директору Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, Мудрику Ігорю Миколайовичу – завідувачу відділом з питань фізкультури і спорту Теребовлянської РДА, Романишину Роману Степановичу – завідувачу організаційно-масовим відділом Тернопільського обласного комунального центру туризму за надану допомогу у організації кваліфікованого суддівства та Чевжику Анатолію Яковичу – директору Микулинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів за можливість проведення змагань в спортивному залі школи.