Ігор Підгайний: «Якщо ми не можемо виставити школярів на найбільш масові та доступні спортивні змагання з дитячого футболу, то про який розвиток спорту можна говорити!»

Підсумки проведення в області змагань із футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» обговорювалося на нараді для працівників спортивної галузі, яка пройшла в управлінні з питань фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації. Як зазначив начальник управління Ігор Підгайний, за останні роки саме цьогорічну організацію змагань на призи клубу «Шкіряний м’яч» можна вважати найгіршою.

 

Так, у фіналах обласних змагань серед юнаків 2000 р.н. свої команди виставили лише 7 районів, а у решті вікових груп (1999 р.н., 2001 р.н., 2002 р.н.) – по 10 районів.

- Деякі райони не забезпечили участі своїх дітей в обласних фіналах турніру, – наголосив у своєму виступі Ігор Васильович, звертаючись до колег. – І по великому рахунку – це злочин, якщо команда виграла зональні районні змагання, а ви не знайшли коштів, щоб привезти дітей на фінал, тим самим маленьким футболістам не дали шансу реалізувати спортивні здібності. І тут не потрібно показувати пальцем на відділи освіти, зазначаючи, що це на них покладено організацію їх проведення і забезпечення учасників. Ви відповідаєте за розвиток фізичної культури і спорту в районах, тому за вашою ініціативою в кожному районі мав бути створений штаб з проведення змагань. Його повинен був очолити гуманітарний заступник райдержадміністрації, якого, в разі необхідності, варто було б повідомляти про всі форс-мажорні обставини.

За словами Ігоря Підгайного, є райони, не представлені на фінальних змаганнях «Шкіряного м’яча» жодною з чотирьох вікових груп (Борщівський, Бучацький, Заліщицький), кілька районів – тільки однією. Тернопіль, до речі, на цьогорічному «Шкіряному м’ячі» не взяв участі у іграх в двох вікових групах (1999 та 2000 р.н.).

- Хочу запитати відповідальних за спорт на місцях: а кого ж ми тоді можемо виставити на змагання? Може, у вас в районі є чемпіони Європи з тих чи інших видів спорту? Якщо ми не можемо виставити школярів на найбільш масові та доступні спортивні змагання з дитячого футболу, то про який розвиток спорту можна говорити, – підкреслив Ігор Васильович.

На думку Ігоря Підгайного, навіть за відсутності коштів, щоб відрядити команду на змагання, все можна було би вирішити, якби вчасно звернутися із цим питанням до керівництва районної держадміністрації і спільно спробувати знайти шляхи розв’язання проблеми.

Додамо, що переможцями «Шкіряного м’яча», які представлятимуть Тернопільщину на всеукраїнському етапі змагань, стали: серед футболістів 1999 р.н. – команда Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів, серед учасників 2000 р.н. – команда Бережанського району, за який виступали учні ЗОШ 1-2 ступенів села Лапшин, у віковій групі 2001 р.н. –команда школи №26 міста Тернополя; серед наймолодших спортсменів – 2002 р.н. – команда Теребовлянського району, який представляли учні Теребовлянської ЗОШ №2.

До речі, результати Всеукраїнського етапу фінальних ігор в одній віковій групі уже відомі. Так, зональні змагання серед команд 2002 р.н., які відбулися в Тернополі 15-16 травня за участю команд із Чернівецької, Хмельницької, Рівненської та Тернопільської областей, завершились поразкою наших футболістів. Учні Теребовлянської ЗОШ №1 посіли останнє, четверте місце, програвши одноліткам з Чернівецької (3:4) і Хмельницької (0:4) областей та зігравши внічию з рівненчанами (1:1).

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show