У Колодіївці займались розвантажувальною гімнастикою в рамках проекту «Доторкнись до мережі»

У селі Колодіївка Скалатської об’єднаної територіальній громади відбулись заняття з розвантажувальної гімнастики «Доторкнись до мережі» в рамках реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація». Учасниками заходу стати двадцятеро мешканців села старшого віку, які вчились виконувати вправи для розвантаження очей та м’язів спини, щоб у подальшому використовувати набутий досвід.

Загалом, такі спортивні тренінги для літніх людей Скалатський комунальний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» до кінця серпня проводитиме в рамках місцевої ініціативи Скалатської об’єднаної територіальної громади «Доторкнись до мережі»,  що реалізується в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities).

Додамо, що в наш час – сидіння за комп’ютером та різноманітними гаджетами є причиною порушення постави, ослаблення м’язів спини та живота, та, як наслідок, виникнення остеохондрозу хребта. Нерівномірне навантаження на хребет, зумовлене поганою поставою, незручним робочим положенням, нераціональними прийомами роботи (особливо пов’язаних із підйомом вантажів), сприяє утворенню тріщин фіброзного кільця. Ядро міжхребцевого диска витягується через ці тріщини і повільно повністю або частково випадає, утворюючи грижі дисків.

Грижі, які виступають за краї хребців, стискають корінці спинномозкових нервів або спинний мозок. Суглоби між відростками хребців починають спиратися один на одного. Щоб послабити тиск в цих суглобах, кісткова тканина розростається, і на рентгені помітні кісткові шипи. Їх помилково називають відкладенням солей.

Шийний остеохондроз може бути причиною болю в серці. Шийний відділ хребта дуже часто стає «винуватцем» головного болю, порушень пам’яті, зору, слуху.

При ураженні поперекового відділу можливі порушення сечовипускання та порушення статевих функцій.

Різні варіанти вегето-судинної дистонії, хронічна втома і безсоння, «незрозумілі» хвороби внутрішніх органів – часті прояви хвороб хребта.

Тому радимо дотримуватись правил «техніки безпеки для хребта» та щоденно виконувати вправи для розтягнення та зміцнення м’язів спини.

Ось деякі з правил.

1) Будь-які вправи потрібно виконувати з максимально прямим хребтом – у присіді, на колінах, сидячи на низькій табуретці, тільки не в нахилі.

2) При роботі стоячи намагайтесь зберігати оптимальне положення: ноги злегка розставлені, спина трохи відхилена назад. Кожні 5-10 хв. переносьте вагу тіла то на одну, то на іншу ногу.

3) Час від часу необхідно присісти на стілець або хоча б підвестися «навшпиньки», а якщо є можливість – полежати декілька хвилин.

4) В положенні сидячи зростає навантаження на шийний та поперековий відділи хребта, особливо, якщо людина сидить «не правильно»: дуже сильно нахиляє тулуб або голову до поверхні столу. Для «правильного» сидіння краще за все підходить сучасне крісло, в якому можна регулювати висоту та кут нахилу спинки. Такий стілець дозволить зафіксувати хребет у правильному положенні, повторює всі його вигини, і бере на себе частину навантаження, що послаблює напругу м’язів спини. Висоту стільця потрібно відрегулювати так, щоб можна було сидячи вільно покласти лікті на стіл, не згинаючи при цьому спину.

5) При підніманні вантажів iз землі (а також при опусканні їх на землю) використовуйте можливості таких природних важелів, як ноги. Піднімайте та опускайте вантажі з положення напівприсід з прямою спиною. При перенесенні вантажу не тримайте його на витягнутих руках, оскільки при цьому навантаження на спину збільшується в декілька разів. Вантаж треба тримати знизу двома руками, притискаючи до грудної клітки або переносити на плечах.

6) При перенесенні вантажів на великі відстані частіше зупиняйтесь і відпочивайте, опустивши вантаж на землю, частіше перекладайте його з одної руки в іншу.

7) При підніманні вантажів нас висоту вище вашого росту не піднімайте вантаж вище рівня плечей – скористайтесь будь-якою підставкою.

Отже, вищеназваний досвід, на думку організаторів, буде дуже корисний для усіх, хто взяв участь у програмі та навчився правильно виконувати вправи для м’язів очей, спини та живота, згодиться їм у повсякденному житті та спонукатиме до щоденних занять фізичною культурою і спортом.

Всі учасники нагороджені призами Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» з логотипом «Спорт для всіх».

Нагадаємо, що аналогічні заходи щонеділі впродовж серпня триватимуть у селах Скалатської об’єднаної територіальної громади в рамках реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація».

Фото з мережі Інтернет.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show