Тернопільська біатлоністка Анастасія Меркушина посіла четверте місце в одиночній естафеті на І етапі Кубка світу

30 листопада в шведському Остерсунді стартував перший етап Кубка світу з біатлону, який відкрив біатлонний сезон 2019-2020 років. Першим номером змагальної програми вже за традицією став одиночний мікст – одиночна змішана естафета. Участь у гонці взяли українські спортсмени Анастасія Меркушина та Артем Тищенко, які посіли четверте місце. На першій сходинці п’єдесталу пошани була команда з Швеції - Ганна Еберг - Себастьян Самуельсон, на другій – німці, на третій - представники Норвегії.

Ось як описується перебіг цією гонки  на офіційному сайті Федерації біатлону України. «Український дует Анастасія Меркушина та Артем Тищенко був виставлений тренерами «на фарт», адже саме в такому складі український одиночний мікст блискуче відкрив попередній сезон, коли в Поклюці Настя і Артем зайняли бронзову сходинку подіуму.

І на першому етапі Меркушина підтвердила свій клас стрілка і надійної естафетчиці! Настя виявилася єдиною з 26-ти суперниць, яка безпомилково справилася з десятьма мішенями і свій дебютний відрізок сезону закінчила першою! При цьому багато лідерів в умовах сильного вітру не просто використовували запасні патрони, але навіть заробляли штрафні кола!

Лідируюча позиція буквально окрилила Артема Тищенко, який вже на дистанції почав додавати секунди до гандикапу! І перед ким? Найближчим переслідувачем українця був іменитий німець Ерік Лессер! Мало того - і на стрільбищі Артем відпрацював набагато впевненіше. Шкода, трохи не вистачило дихання на п'ятий постріл в стійці, через що виникла необхідність використати запасний патрон. Але це не йде ні в яке порівняння з тим парадом помилок, який влаштували суперники позаду лідера (ах, як же приємно вживати це слово щодо спортсмена збірної України!). І до екватора гонки наша команда заробила вже 28 секунд переваги над тими ж німцями! Позаду йшла захоплююча боротьба за третю позицію, але українським фанатам було явно не до того))

Третій етап - і Меркушиній потрібно було закріпити свій стартовий успіх. Відпрацювати безпомилково, як на першому етапі, не вийшло - якщо в лежці Настя обмежилася цілком допустимим одним запасним патроном, то стрільба стоячи стала справжнім випробуванням. Цей рубіж емоційно дуже важко дався Меркушиній. З п'яти пострілів українка лише один відправила в ціль, а потім трьома запасними патронами закрила ще лише одну мішень. Три кола штрафу разом відкинули нашу команду на шосте місце, і від Артема Тищенко для боротьби за медаль потрібно диво. Ну і помилки суперників, звичайно.

Чудо Артем, можна сказати, організував. А як інакше охарактеризувати те, що в цій гонці, яка привчила до невисокої швидкості, спортсмен на трасі виглядав на рівних з лідерами гонки! А ось помилок суперників виявилося, на жаль, мало. Тищенко зробив все від себе залежне: один промах - більш ніж прийнятний результат стрільби в таких складних вітрових умовах. Але, на жаль, цього вистачило лише для «дерев'яної» медалі - гонитва за норвежцем Ветле Сьястадом Крістіансеном, що йшов на третьому місці,успіхом не увінчалася: хоча наш спортсмен дуже добре боровся на дистанції, ліквідувати відставання йому не вдалося - Україна фінішувала в 20-ти секундах від п'єдесталу пошани ...
А в боротьбі за перемогу розігралася справжня драма зі щасливим для господарів першого етапу Кубка світу кінцем. Збірна Німеччини скористалася невдачею українців і вирвалася в лідери. Знаходилися в цьому статусі німецькі біатлоністи до останнього вогневого рубежу, коли Ерік Лессер, який мав 14 секунд запасу на старті свого етапу, у вирішальний момент здригнувся! Коло штрафу Німеччини дозволило вискочити на першу позицію шведському дуету, хоча після першого етапу здавалося, що шлях на подіум для господарів траси заборонений. Ханна Еберг вже на першій стрільбі пішла на штрафне коло, додала в стійці ще одне і передала естафету 13-ю! Але потім сама Ханна і її партнер в цій гонці Себастьян Самуельсон методично відігравалися - аж до першої позиції, яку вони зайняли після заключної стрільби і не упустили до фінішу!

Німецькій команді довелося задовольнятися другою позицією, а бронза залишилася за норвежцями. При цьому цікаво, що жодна з 26-ти команд, які вийшли на старту, не зуміла пройти гонку без штрафних кіл!

Для української команди, незважаючи на невдачу на одному вогневому рубежі, цей одиночний мікст, безумовно, варто занести в актив. Наші спортсмени показали, що готові боротися на рівних з найсильнішими суперниками, а значить, сезон обіцяє бути дуже цікавим!
Одиночна змішана естафета
1. Швеція (2+11) 36:42,1
2. Німеччина (1+9) +18,1
3. Норвегія (1+16) +40,1
4. Україна (3+6) +56,9
5. Естонія (1+8) +1:01,6
6.США (1+16) +1:17,0
Додамо, що цього ж дня у Остерсунді пройшла змішана естафета - друга гонка першого змагального дня в рамках першого етапу Кубка світу. Українська команда, у складі якої виступали Віта Семеренко, Дар’я Блашко, Артем Прима та Тарас Лесюк.

 

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show