Дмитро Підручний та Олена Підгрушна виступили на п’ятому етапі Кубка світу з біатлону в Рупольдингу

У німецькому місті Рупольдингу завершився п’ятий етап Кубка світу з біатлону. Участь у цих змаганнях взяли тернопільські біатлоністи Дмитро Підручний та Олена Підгрушна. Підбиваючи підсумки цього етапу, треба відзначити восьме місце Дмитра Підручного в складі нашої команди в чоловічій естафеті та десяте місце у спринті. А Олена Підгрушна разом із Вітою та Валею Семеренко і Юлією Джимою принесли українській збірній шосте місце у жіночій естафеті.

Зупиняючись більш докладно на перебігу цих гонок, то в чоловічій естафеті п’ятого етапу Кубка світу в Рупольдингу перемогла збірна Франції. Другими стали представники Норвегії. Трійку найкращих замкнула команда Австрії. Ось як розповідає про чоловічу естафету Федерація біатлону України: «Артем Тищенко провів майже ідеальний перший етап, - «майже» відноситься до останнього кола дистанції, швидкість на якому Артем поки тримати не може. У цій гонці лідерство відразу захопили французи в особі Емільєна Жаклена, які вирішили не відкладати питання про перемогу на останній етап у протистоянні з непереможними норвежцями. А українець зумів прийти на передачу 13-м з відставанням в 44 секунди від лідера і 22 секунди - від попередньої трійки.

Артем Прима на першому колі почав відігравати позиції за рахунок швидкості. Три промахи в стрільбі лежачи, правда, трохи пригальмували просування нашої команди вгору по рядках протоколу. Але потім чиста стрільба дозволила Примі повернутися в боротьбу за більш високі позиції та передати естафету сьомим!

Третій етап - і чергове естафетне випробування для Антона Дудченка. В цілому, молодий спортсмен пройшов свій етап так, як від нього очікували: досить надійна стрільба з двома запасними патронами, але, в той же час, значний програш ногами. Така комбінація поставила нашого спортсмена на восьму позицію після третього етапу, але відставання від лідируючих французів зросло до 3:19.
Капітану команди Дмитру Підручному доводилося розраховувати лише на те, щоб зберегти здобуте - найближчі із суперників були майже на півтори хвилини попереду. Дмитро свій традиційний четвертий етап провів, відчуваючи подих суперників, які їдуть позаду, але восьму сходинку в результаті зберіг».

Щодо чоловічого спринту, то фахівці Федерації біатлону України назвали цю гонку поки найкращою в сезоні для нашої чоловічої команди! Відразу четверо з п'яти українців, які стартували провели обидва вогневі рубежі без промахів, всі четверо фінішували в заліковій зоні, а двоє - в десятці найсильніших!

Перед стартом гонки основні надії уболівальників покладалися на Дмитра Підручного. Але кращим в команді у спринті судилося стати не капітану. Артем Прима, стартувавши в першій групі, ідеально відпрацював на вогневих рубежах - не тільки стовідсоткова точність, але і шостий час в гонці по скорострільності! Та ще й хід у Артема був на рівні, особливо на останньому колі, коли українець полетів по трасі, окрилений двома нулями в стрільбі! В результаті Прима фінішував восьмим, і це - другий за якістю особистий результат Артема в кар'єрі! Краще було лише одного разу - коли в сезоні 2013/14 в спринті в Оберхофі він був п'ятим.

Підтримав партнера по команді і Дмитро Підручний: вдруге в сезоні він пробився в десятку кращих. Можливо, стартуй Діма не шостим, а трохи пізніше і маючи більше орієнтирів серед лідерів, то зміг би ще відіграти кілька секунд. Але і в умовах, що склалися, результат Підручного відмінний - десяте місце!».

Щодо жіночої естафети, де українки були шостими, то про перебіг цієї гонки на сайті Федерації біатлону України описується так: «Стартер української збірної Віта Семеренко не обійшлася без запасного патрона в стійці. Але головна проблема Віти була навіть не в додатковому пострілі, а в швидкості останнього кола, на якому вона не зуміла втриматися за групою суперниць і на передачі була 10-ю.

Другий відрізок в гонці можна назвати етапом виправлення помилок. Юлія Джима ідеально відпрацювала обидва вогневі рубежі і не тільки підняла команду на другу сходинку, а й відіграла левову частку відставання від лідерів! На передачі гандикап до Франції становив всього 10 секунд! А компанію України в боротьбі за призову трійку складали збірні Німеччини і США.

Валя Семеренко на першому колі третього етапу вдало скооперувалася з Ванессою Хінц і, по черзі змінюючись в ролі ведучої в групі, вони почали відігравати секунди у француженки Сельї Емоньє! Гонитва не минула марно: на стрільбі лежачи Валі довелося двічі звернутися до допомоги запасних патронів. Але і француженка помилилася двічі, «відпустивши» вперед представницю Німеччини, яка чисто відстрілялася.

Олена Підгрушна вже за традицією розпочала свій етап досить розмірено, до стрільби лежачи «відпустивши» суперниць на 25 секунд. Це й не дивно, маючи попереду Жюстін Бреза і Марте Олсбю Ройселанд. Зате, на відміну від конкуренток, Олена уникла помилок на рубежі, пішовши з нього четвертою. Тільки тепер безпосередньо перед нашою командою виявилася вже не Італія, а Швейцарія. І знову Лєна Хеккі проти Олени Підгрушної...

На жаль, повторити снайперську стрільбу в стійці нашому капітану на цей раз не вдалося. Ситуація в гонці змушувала працювати швидко, а це збільшує ризик помилок, яких в цій стійці у Підгрушної вийшло відразу три... Уникнувши штрафного кола, українка проте з боротьби за медалі випала і змушена була на останньому колі змагатися з Ханною Еберг і Федерікою Санфіліппо лише за 5-7 місця. Італійку Підгрушна все-таки «відчепила», а ось із лідером збірної Швеції на фінішній прямій впоратися не зуміла - півсекунди на користь Еберг».

Відтак, на першому місці у цій гонці була команда Норвегії, другий результат у представниць Франції, третьою стала збірна Швейцарії.

Отож, після повних адреналіну гонок в Рупольдингу спортсмени переїжджають в Поклюку (Словенія), де почнуть змагання біатлонною класикою - індивідуальними гонками. Першими вже в найближчий четвер на дистанцію вийдуть чоловіки.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show