Дмитро Підручний, Анастасія Меркушина та Олена Підгрушна на Шостому етапі Кубка світу з біатлону в Поклюці

Шостий етап Кубка світу з біатлону сезону-2019/2020 відбувся на лижних трасах і стрільбищі Sportni center Triglav Pokljuka в словенській Поклюці. Програму змагань, зокрема, включали індивідуальні гонки, мас-старт, одиночна і класична змішані естафети. Щодо виступів тернопільських біатлоністів, то в одиночному міксті, де Україну представляли тернопільські біатлоністи Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина, наші земляки фінішували п'ятими.

У класичній змішаній естафеті, де змагалась разом зі своїми колегами по команді Олена Підгрушна, наша збірна посіла 10 місце. Однак у підсумку український квартет дискваліфікували. Як повідомляє офіційний сайт Федерації біатлону України, причиною дискваліфікації стало порушення Оленою Підгрушною правил техніки безпеки на вогневому рубежі. Українка не одягнула гвинтівку, коли переходила на інший вогневий рубіж. Додамо, що Олена бігла на останньому етапі естафети. Крім Олени Підгрушної, Україну в змішаній естафеті представляли Артем Тищенко, Артем Прима та Юлія Джима.

А ось як описує Федерація біатлону України перебіг одиночної змішаної естафети, де виступили Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина. «Іскрометною і захоплюючою одиночною змішаною естафетою почалася субота на шостому етапі Кубка світу в Поклюці! Калейдоскопічна зміна ситуації в гонці і боротьба української команди за високі місця - чого ще бажати вболівальнику? Напевно, тільки подіуму, який сьогодні був більш ніж реальний...

Не так часто Дмитру Підручному доводиться бігати перші етапи естафет. Але те, що Діма видав сьогодні, ще раз підтверджує: для справжнього майстра будь-який відрізок - не проблема! Українець провів ідеальний етап, незважаючи на те, що його суперниками були не останні люди в пелотоні, Ветле Сьястад Крістіансен, Емільєн Жаклен, Ерік Лессер... Але і в цій потужній компанії наш спортсмен виглядав впевнено - і на трасі, і на вогневому рубежі. Як результат - перший етап Україна завершила на першому місці! І нехай лідерство було символічним - від Жаклена, який йшов четвертим, Діма відірвався всього на три секунди - але така позиція була психологічно важливою, і для команди, і для самого Підручного.

Але, на жаль, вже на першій стрільбі другого етапу Анастасії Меркушиній зрадила точність, а після трьох промахів першими пострілами з'явилася невпевненість, яка позначилася і на головному козирі Насті - швидкострільності. Коло штрафу відкинуло нашу команду в середину другого десятка. До честі Меркушиної, на стрільбі стоячи наша спортсменка зібралася і відпрацювала бездоганно, зробивши відставання після другого етапу великим, але не критичним - 36 секунд і 12-а позиція.

На повторному чоловічому етапі Дмитро Підручний знову проявив себе чудово! Знову два ідеальних вогневі рубежі, і за швидкістю на дистанції він потроху відігравав секунди від лідерів! І ось вже перед останнім етапом наша команда знову включається в боротьбу за медалі - Україна йшла п’ятою з відставанням в 26 секунд від лідера і всього три секунди від попереднього подіуму! На жаль, кондиції Насті Меркушиної протягом цього сезону не ідеальні, і підтримати призову ходу Підручного у нашої спортсменки не вийшло. Хоча назвати четвертий етап для української команди невдалим, язик не повернеться. Настя тримала швидкість суперниць, стріляла дуже швидко, але... фатальним для призових шансів українського дуету став ще один запасний патрон Меркушиної. На дистанцію останнього кола Настя вийшла п’ятою, відстаючи від призової трійки на шість секунд. Відігравати навіть таке невелике відставання на короткому колі сінгл-міксту фактично ніде.
П’ята позиція нашої команди в гонці - не найгірший підсумок, виходячи з передстартових розкладів. До слова, практично повністю повторився сюжет сінгл-міксту на торішньому чемпіонаті світу, коли дует Меркушина-Підручний також був п’ятим. Але по тому, як розвивалася гонка, ця позиція залишає невеликий гіркий присмак - можливість боротися за подіум була дуже близька. Контрастний душ корисний для загартування організму, а іноді і для його одужання. Будемо сподіватися, ця гонка в перспективі допоможе прийняти правильні висновки.
Фаворитами цієї гонки перед стартом вважалися спортсмени Франції, і парі Емільєн Жаклен - Анаіс Бескон цей статус вдалося підтвердити. Французи використали на вогневих рубежах п’ять запасних патронів, і при їх традиційно для нинішнього сезону високій швидкості це зовсім не було проблемою. Особливо після того, як в перестрілці за золото на восьмому рубежі Бескон виявилася точнішою за норвежку Каролін Кноттен, до того демонструючи і вищу швидкість на дистанції.

Норвежка в результаті привела свою команду лише на десяте місце, буквально «вставши» на останньому кілометрі. А срібло разом зі званням головної сенсації гонки, та й, забігаючи наперед, мабуть, всього етапу в Поклюці, завоювала... Естонія! Рене Захкна і Регіна Ойя на двох використали всього три запасних патрони і вперше в кар’єрі увірвалися на подіум Кубка світу! Ойя на останньому колі проявила себе чудово в суперництві з австрійкою Лізою Терезою Хаузер, яка задовольнилася бронзою, і канадкою Еммою Ландер, що також мала шанс вперше піднятися на п’єдестал пошани.
Регіна і Рене повторили найкращий результат в історії естонського біатлону! До цього в грудні 2009 року Роланд Лессінг фінішував другим у гонці переслідування на етапі Кубка світу в ... Поклюці! Результат естонців ще більш вражає, якщо врахувати, що найкращим результатом Захкна в кар’єрі Кубка світу було 29-е місце, а у Ойя - 22-е".

В жіночій індивідуальній гонці Анастасія Меркушина та Олена Підгрушна фінішували в заліковій зоні, маючи по три промахи у кожної. Анастасія Меркушина стала в підсумку 37-ою, показавши сьомий час скорострільності в гонці. Олена Підгрушна набрала один кубковий бал за 40-е місце.

В чоловічій індивідуальній гонці Дмитро Підручний увійшов до топ-тридцять, посівши 30 місце. Як повідомляє Федерація біатлону України, із 109 спортсменів Україну у цих змаганнях представляли п’ятеро біатлоністів. Найкраще серед українців виступив Артем Прима. Він припустився два промахи і посів 18-е місце. Дмитро Підручний і Антон Дудченко відповідно промахнулися двічі та тричі і посіли 30-е та 64-е місце. Сергій Семенов і Богдан Цимбал зробили по два промахи і показали відповідно 40-ий та 65-ий результати. Перемогу у цій гонці здобув норвежець Йоганнес Бо. Друге та третє місця відповідно посіли французи Мартен Фуркад і Кентен Фійон-Має.

У мас-старті українські біатлоністи Дмитро Підручний та Артем Прима, витративши чимало сил на змішані естафети, виглядали важкувато на трасі і, як наслідок, були не надто переконливі на вогневих рубежах, - коментує Федерація біатлону України. Дмитро Підручний заробив три кола штрафу, а Артем Прима - чотири, і при цьому обидва досить багато поступалися суперникам по дистанції. Підсумковий результат - 28-а і 29-а позиції. При цьому в загальному заліку Підручний зберіг місце в топ-20, а Прима опустився на два рядки - до 26-ї позиції.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show