Тернопільський біатлоніст Дмитро Підручний - срібний призер чоловічої естафети на Кубку Світу в чеському Нове Место та четвертий у мас-старті

Біатлоністи збірної України здобули срібні медалі в естафеті 4х7,5 км на етапі Кубка світу в Нове-Место (Чехія). За нашу команду виступали Артем Прима, Сергій Семенов, Руслан Ткаленко та Дмитро Підручний. Українці відстали від переможців – команди Норвегії на 38,2 секунди и мали 5 промахів на вогневих рубежах. Норвегія показала час 1 година 10 хвилин 25,3 секунди (5 промахів). Третьою була збірна Швеції (+43,3; 8 промахів; 1 штрафне коло). Загалом у гонці взяли участь 26 команд. Боротьба за срібло велась до останнього вогневого рубежа, де наш капітан Дмитро Підручний швидко відстрілявшись з одним додатковим патроном, вийшов третім, але зумів випередити росіянина Халілі і фінішував другим.

 

А ось як описує перебіг гонки Федерація біатлону України. «Нова драма кожен день». Таким був девіз минулорічного чемпіонату світу, на якому капітан української збірної Дмитро Підручний став чемпіоном світу. Але етап Кубка світу в Нове-Место пішов ще далі: тут нова драма - кожні три години! І як же приємно бачити таку драматургію - зі щасливим кінцем!
Артем Прима вже вкотре довів, що шукати кращого стартера Юраю Санітрі вже не варто! Етап у виконанні українця гідний найутішніших відгуків. Ситуація на вогневому рубежі була трохи кращою, ніж у дівчат, але, тим не менш, обійтися без промахів вдалося тільки одному учасникові стартового відрізка. Артем же відпрацював не ідеально, але досить грамотно, а два запасних патрона частково компенсував швидкістю останнього кола, після якого поступався лідерам всього 14 секунд, передавши естафету четвертим!
Сергій Семенов зі старту другого етапу знайшов вигідного попутника - німця Філіппа Хорна і перше коло пройшов в темпі лідерів! На лежці нашого біатлоніста серце стислося, оскільки ще свіжа в пам'яті естафета в Антхольці. Але на цей раз Семенов не розчарував: спокійно відпрацював з одним запасним патроном і, скориставшись помилками суперників, на трасу пішов другим! Попереду маячив лише швед Йеспер Нелін.
До стійки Сергій також прийшов в хорошій компанії - з білорусом Сергієм Бочарниковим і норвежцем Йоханнесом Дале. І вся трійця синхронно відпрацювала стійку чисто! Зате швед, що лідирував, відправився на коло штрафу - так само як і недавній компаньйон Семенова Хорн, і Емільен Жаклен! До того ж, француз забув використати один запасний патрон, заробив двохвилинний штраф і виключив діючих чемпіонів світу з числа претендентів на високі місця. Приємно, що і на дистанції українець майже не програвав молодому, але вже зоряному Дале. І хоч норвежець все-таки передав естафету першим, Сергій прийшов до фінішу етапу поруч - на третій позиції і поступаючись лише вісім секунд! Хоча боротьба залишалася вкрай щільною - перша шістка команд вмістилася в інтервалі 12-ти секунд!
Вже на першому колі третього етапу Тар'єй Бьо став значно відриватися від конкурентів, забезпечивши до першого рубежу більш ніж 20-секундну перевагу. Та й лежку норвежець відпрацював ідеально, не залишивши сумнівів у лідерстві своєї команди. А ось з п'ятірки його найближчих переслідувачів ніхто з п'яти пострілів відпрацювати не зумів. А ось з одним запасним швидше за всіх впорався Руслан Ткаленко!
Українець на трасу втік номінально другим, але там була велика група, в складі якої Руслан і прийшов на вирішальний для себе другий рубіж. Пам'ятаючи проблеми на стійці, це був ключовий момент гонки і для самого Ткаленка, і для команди. Але головний висновок за підсумками рубежу - Руслан може стріляти чисто, а команда в цій гонці - залишається в боротьбі за медалі! П'ять ідеальних пострілів дозволили нашому спортсмену не випасти з групи команд, які претендують на подіум.
Перше місце пішло вже в цей момент на недосяжну дистанцію: Тар'єй Бьо привіз братові 42 секунд переваги, а таку перевагу Йоханнес не втрачає. Тим більше, що на заключному етапі у італійців, що  йдуть другими,  був дебютант Кубка світу 20-річний Дідьє Бьона. Руслан за останнє коло трохи відпустив групу, але від другої позиції відставав всього на 16 секунд.
Дмитро Підручний прийняв естафету сьомим, але як раз в тій ситуації, коли можна було боротися, і боротися за багато. Правда, на першому колі капітану було дуже важко психологічно: довелося самому наздоганяти групу суперників, які працювали вп'ятьох. Але тут Діма проявив справжній чоловічий характер і в ситуації «один проти всіх» навіть відіграв п'ять секунд!
А вже після лежки все стало набагато цікавіше! Перший рубіж Підручний відпрацював чисто і швидше за всіх! І свою сьому позицію вмить обміняв на п'яту, причому до другого місця залишалося вже зовсім небагато - сім секунд! Тим більше, відчувши здобич, українець почав і по дистанції відіграватися. І у кого? У Бенедикта Долля! На стійку наш спортсмен вже прийшов разом з суперниками. І в серці дзвоном билася тільки одна фраза: «Діма, не ризикуй!»
Зовсім без ризику не вийшло - Підручний почав стріляти раніше за конкурентів, але обійтися без промаху не вийшло. Але з запасним патроном Діма відпрацював за 24 секунди! Суперники чисто відпрацювали за 23! На дистанцію в боротьбі за срібло разом пішли троє - росіянин Саїд Карімулла Халілі, швед Мартін Понсілуома і ... наш капітан!
Ви пам'ятаєте божевільний «танець» в підйом Валі Семеренко, коли вона перемагала в гонці Кубка світу в Ансі? Сьогодні у виконанні Дмитра Підручного ми побачили не гіршу копію! Перед очима у нашого лідера була МЕТА! Який Халілі? Який Понсілуома? Ковтайте пил за українцем! Вже по рухах (і в тому числі по погляду!) Підручного було видно - цю медаль він не віддасть !!! Шведу і росіянину залишалося тільки боротися за бронзу, яку фінішним спуртом вигриз Понсілуома.
Діма ж сьогодні був найкращим на четвертому етапі за всіма показниками - часу і швидкості етапу, загального часу стрільби, і, звичайно, швидкості на останньому колі! І нехай далеко попереду біг невмотивований вже Йоханнес Бьо, який спокійно оформив золото Норвегії, це анітрохи не применшує маленьке біатлонне чудо, яке сьогодні подарували четверо українців!
Чоловіча збірна України повторила свій кращий естафетний результат в історії виступів на Кубку світу! Більш ніж 19 років тому, 3 грудня 2000 року, В'ячеслав Деркач, Андрій Дериземля, Олександр Біланенко та Руслан Лисенко встановили орієнтир, який не був підкорений їх послідовниками. Не був підкорений до сьогоднішнього дня!"

Також в рамках сьомого етапу Кубка світу з біатлону в Нове-Место (Чехія) були проведені мас-старти. Серед чоловіків з українських спортсменів у гонці взяли участь Дмитро Підручний та Антон Прима. В результаті Дмитро посів четверте місце (0+1+0+1)  +27,9, а Артем став одинадцятим. Відтак, як повідомляє Федерація біатлону України, Дмитро Підручний завдяки чудовому мас-старту зробив крок вперед в загальному заліку і тепер займає 19-й рядок. Артем Прима - 24-й.

Вже у четвер, 12 березня, чоловічим спринтом стартує восьмий етап Кубка світу в Контіолахті. Але ще раніше, 11 березня, в боротьбу за медалі чемпіонату Європи в Хохфільцені вступлять наші юніори.

Мас-старт. Чоловіки
1. Йоханнес Тінґнес Бьо (1+1+1+0)  39:32,7
2. Еміль'єн Жаклен (0+0+0+0)  +15,1
3. Арнд Пайффер (0+0+0+1)  +25,0
4. Дмитро Підручний (0+1+0+1)  +27,9
...
11. Артем Прима (0+0+2+1)  +1:08,2

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show