Олімпіада-2020 перенесена офіційно. Термін проведення – не пізніше літа 2021 року

Міжнародний Олімпійський комітет у погодженні з Японією ухвалив 24 березня рішення перенести літні Олімпійські Ігри в Токіо на один рік – на літо 2021 року – через нинішній спалах коронавірусу світі. Японія пристала на це рішення після заяви про можливий бойкот токійської Олімпіади з боку кількох провідних країн, - повідомляє «Радіо Свобода». Японія сильно уражена коронавірусом, і немає ознак, що світова пандемія буде подолана швидко. Але деякі оглядачі вважають, на Олімпіада 2021 року може мати ще сильніше значення як символ тріумфу людства над коронавірусом, який до того часу розраховують побороти.

Токіо не щастить вже вдруге в історії. В 1940 році Японія – тодішній союзник гітлерівської Німеччини – мала проводити Олімпіаду в Токіо, але через війну Японії в Китаї у Токіо забрали це право і передали Гельсінкі – щоправда, все одно через Другу світову війну і Фінляндія теж не змогла провести тоді Олімпіаду.

Токіо таки провів літні Олімпійські ігри в 1964 році – в розпал Холодної війни, коли кількість завойованих олімпійських медалей вважалася однією з ознак переваги тієї чи іншої політичної системи, які суперничали в той час і уособлювались США та СРСР.

Важке рішення

Японії нинішнє рішення про перенесення Олімпіади – найбільших спортивних змагань у світі – далося дуже болісно. Токіо дуже хотів таки провести Олімпіаду, сподіваючись що до липня-серпня світова пандемія коронавірусу вже вщухне, а 10 тисяч атлетів-олімпійців таки зможуть позмагатися, а мільярди телеглядачів на планеті – подивитися і повболівати по телевізору.

Про перенесення Олімпіади-2020 говорили серйозно вже кілька тижнів, але ситуацію змінили заяви Австралії й Канади раніше цього тижня, що вони не приїдуть токійську Олімпіаду з огляду на коронавірус, не вважаючи її проведення безпечним. Про небезпеку проведення змагань цього літа з огляду на коронавірус також заявили американські спортивні функціонери.

Однак шальки терезів у бік перенесення Ігор схилила позиція Міжнародної федерації легкої атлетики – вона є однією з ключових федерацій, і до того ж в легкій атлетиці розігрується найбільша кількість олімпійських медалей – ця федерація також закликала до перенесення Ігор.

Прем’єр-Японії Сіндзо Абе 24 березня попросив голову Міжнародного Олімпійського комітету Томаса Баха про перенесення Ігор на рік, і вони, як сказав Абе, «погодились одне з одним на 100 відсотків».

«Це не є несподіванкою… Ясно, що японці зараз зрозуміли, що краще відкласти Олімпіаду на рік», – сказав телеканалові BBC News колишній працівник Міжнародного Олімпійського комітету Майкл Пейн.

Японія вже вклала в проведення Ігор 10 мільярдів доларів (за деякими даними, непрямі інвестиції Японії в Олімпіаду сягають ледь не 30 мільярдів доларів загалом).

Бажання таки провести Олімпіаду в Токіо цього літа було таким сильним, що навіть на 26 березня вже планували запалити олімпійський вогонь і мала початися олімпійська естафета, яка в Японії мала проходити без участі глядачів усіма префектурами.

Додавало болю й те, що Токіо виграв запеклу боротьбу в Мадриду та Стамбулу, бажаючи провести саме Ігри 2020 року. Магія цих двох «двадцяток» така сильна, що навіть наступного, 2021 року, японці вживатимуть лого «Токіо-2020».

Які були варіанти?

Варіантів було кілька – таки проводити Олімпіаду і зіпсувати свято, бо багато спортсменів просто би не приїхали. Розглядався також варіант перенесення Ігор на два роки – на 2022-й – щоб уже бути впевненим, що коронавірус точно залишиться в історії. Але у 2022 році має відбутися Чемпіонат світу з футболу в Катарі і ці дві найбільші світові спортивні події – Літня Олімпіада і Мундіаль – не можуть проводитись в той самий рік, бо їм «затісно».

В Олімпіаді бере участь більше країн і територій – понад 200, – аніж є членів ООН. Ще одна проблема з 2022 роком – він має стати роком і зимової Олімпіади – до речі, вона має відбутися в Китаї, звідки коронавірус пішов поширюватись світом.

Так вже заведено, що літні і зимові Олімпійські Ігри відбуваються з інтервалом в два роки – у високосний рік проводяться саме літні Олімпіади.

Також розглядали перенесення Олімпіади на кінець року. Але голова оргкомітету Токійської Олімпіади Йосіро Морі зазначив: «Головне – створити безпечні умови для спортсменів… Неможливо провести Олімпіаду до кінця цього року».

Відтак зупинились на 2021 році. До речі, квитки на Олімпіаду для глядачів будуть чинними і через рік.

«Тріумф над темними часами»

Перенесення Олімпіади – це для спортсменів, включно з українськими, і нагода, і виклик одночасно. З одного боку, ніби можна підготуватися краще, маючи в запасі ще один рік.

З іншого боку, тренери намагаються виводити спортсменів на пік форми на конкретний час – в цьому випадку на літо цього року, і невідомо відтак, в якій формі будуть атлети влітку 2021 року.

Але безпека і здоров’я вартують більше.

Крім того, Олімпіада в Токіо у 2021 році матиме додаткове значення всепланетного масштабу. «Це короткотермінове розчарування нині… А от наступного року «найкраща Олімпіада всіх часів» буде також святкуванням людства, – каже Пейн. – І світ буде сподіватися, що разом тріумфуватиме після цих темних часів».

Фото з мережі Інтернет

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show