Тридцять хвилин щоденних вправ не менш ефективні для схуднення, ніж ціла година занять

За даними дослідження, опублікованого в Американському журналі фізіології, та його підрозділі «Регуляторна, інтегративна та порівняльна фізіологія» (American Journal of Physiology - Regulatory, Integrative and Comparative Physiology), тридцять хвилин щоденних фізичних вправ не менш ефективні для схуднення, ніж 60 хвилин. Впродовж 13 тижнів дослідники з факультету охорони здоров’я та медичних наук Університету Копенгагена здійснювали спостереження за шістдесятьма огрядними, але здоровим датчанами чоловічої статі.

Тридцяти учасникам потрібно було виконувати фізичні вправи одну годину на день, носити пульсометр та обчислювач калорій. Інші 30 учасників мали щоденно виконувати вправи впродовж тридцяти хвилин. Вчені виявили, що півгодини щоденних вправ було достатнім для того, щоб схуднути.

Мадс Розенкилд, аспірант на кафедрі медико-біологічних наук, говорить: «У середньому, чоловіки, які тренувались 30 хвилин на день, змогли скинути 3,6 кг за три місяці, а ті, хто виконував вправи впродовж години, замість 30 хвилин, втратили більше калорій, втратили  тільки 2,7 кг». Загальне зниження маси в обох групах склало біля 4 кг.

Розенкилд розповідає: «Учасники, які тренуються 30 хвилин на день, спалювали більше калорій, ніж цього потребувала програма тренувань, яку ми для них розробили. Насправді, ми бачимо, що тренування впродовж години, замість 30 хвилин, не сприяє додатковому зниженню маси тіла або жиру. Чоловіки, які виконали найбільшу кількість вправ, скинули дуже мало, порівняно з енергією, витраченою на біг, їзду на велосипеді або веслування. 30 хвилин зосередження на фізичних вправах дають однаково добрі результати з точки зору зниження ваги».

За словами дослідників, це трапляється тому, що виконувати півгодини фізичні вправи нескладно та дуже приємно, тому учасники дослідження мали бажання та енергію для продовження фізичної активності після тренувань. Окрім того, всі, хто тренувався 60 хвилин на день, з’їдали більше, тому їх втрата ваги була набагато меншою, ніж очікувалось».

Розенкилд говорить: «Учасники нашого дослідження тренувались щоденно впродовж трьох місяців. Кожне тренування повинно викликати невелике потовиділення, але учасникам пропонувалось збільшити інтенсивність три рази на тиждень».

Також дуже цікаво вивчити спосіб пересування як можливість для фізичного тренування. Тренування дає фантастичні результати для вашого фізичного та психічного здоров’я. Проблема в тому, що воно займає багато часу. Якщо ми зможемо закликати людей тренуватись, наприклад, дорогою на роботу, успіх буде наполовину у кишені.

Джерело:

Rosenkilde M, Auerbach PL, Reichkendler MH, Ploug T, Stallknecht BM, Sjödin A. Body fat loss and compensatory mechanisms in response to different doses of aerobic exercise - a randomized controlled trial in overweight sedentary males. Am J Physiol Regul Integr Comp Physiol. 2012, Aug 1 [Epub ahead of print].

Фото з мережі Інтернет

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show