З яким багажем і з якими проблемами підходить до старту передсезоння український біатлон, - Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак

Початок весни - традиційний час підбиття підсумків у біатлоні. Зазвичай, щодо української національної біатлонної збірної, то це відбувалося в рамках тренерської ради. Цьогоріч карантин вніс свої правки у проведення таких заходів, відтак, як повідомив в інтерв’ю президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, на сьогодні, як такого підбиття підсумків ще не було. Планується 6 травня провести відеоконференцію з тренерами, де і будуть обговорені і підсумки сезону, і найближчі плани на майбутнє.

Також в інтерв’ю, розміщеному на офіційному сайті Федерації біатлону України, Володимир Бринзак розповів.

- З огляду на постійні дискусії щодо тренерського штабу жіночої збірної і взагалі системи підготовки спортсменок, головне питання - хто буде тренувати команду в майбутньому сезоні?
- Ми дійшли згоди з Юраєм Санітрою про те, що він буде керувати і чоловічою, і жіночою збірними.
- Це рішення визрівало довго, чи стало наслідком «пожежної» ситуації в нинішнє міжсезоння?
- Обговорювати можливість такого суміщення ми почали ще взимку, в тому числі і під час чемпіонату світу.
- Юрай швидко і охоче погодився, чи довго обмірковував пропозицію?

- Ні, були сумніви, аж до того, що якийсь час він взагалі розмірковував про припинення роботи в Україні, в зв'язку з тим, що через карантин і закриття кордонів поки не може приїжджати і працювати безпосередньо зі спортсменами. Але потім нам все-таки вдалося прийти до того, що Юрай залишиться працювати у нас.- Хто буде допомагати Санітрі в роботі з командою?
- Помічниками в чоловічій збірній будуть Олексій Кравченко і Роман Прима, а в жіночій - Ігор Ященко і Олександр Біланенко.
- Вже відомо, хто зі спортсменів буде тренуватися централізовано, а хто обрав самостійну підготовку?
- Скажімо так, відомо на 90%. Анастасія Меркушина продовжить готуватися з батьком. Можливо, вони будуть більше часу проводити з командою Б, оскільки є хороше взаєморозуміння з Миколою Зоцем, який очолить другу збірну. Я думаю, це був би непоганий варіант для Насті. Крім того, планується, що частина зборів команди А і Б проведуть разом, тому буде можливість порівняти стан з іншими дівчатами, отримати консультації лікаря, попрацювати з масажистами...
Юлія Джима і Олена Підгрушна висловили бажання тренуватися з Урошем Велепецем. Але поки тут є певні нюанси і складності, і ми продовжуємо вести переговори з цього приводу.
- А Віта і Валя Семеренко готуватимуться в команді?
- Так.
- В такому разі, де продовжить роботу Григорій Шамрай? І чи залишиться в українському біатлоні Валерій Лєсніков?
- Валерій Сергійович Лєсніков буде разом з Іллею Лопуховим займатися підготовкою жіночої команди Б. А Григорій Іванович Шамрай продовжить роботу вдома, і буде займатися підготовкою молодих спортсменів, ну і між командними зборами допомагатиме готуватися Валі і Віті Семеренко та Юлії Журавок.
- Юля увійшла до складу команди?
- Увійшла, вона потихеньку тренується, і чекає, коли відкриється можливість для проведення планових операцій - необхідне оперативне втручання з приводу щитовидної залози. Але Юрай Санітра включив її в команду, і в майбутньому сезоні ми на Юлю розраховуємо.

- А взагалі, повний склад спортсменів основи затверджений? Скільки буде чоловіків і жінок в першій команді?
- У Юрая буде готуватися 12 осіб. З жіночою збірною - Валя і Віта Семеренко, Юлія Журавок, Дар'я Блашко і Катерина Бех. У хлопців - Дмитро Підручний, Артем Прима, Сергій Семенов, Антон Дудченко, Руслан Ткаленко, Богдан Цимбал і Тарас Лесюк.
- Вже обговорювалося, як будуть прийматися рішення в жіночій частині команди - і в передсезонній підготовці, і протягом самого сезону, враховуючи роботу декількох спортсменок з особистими тренерами?
- Вся відповідальність за прийняття рішень буде на Юраї Санітрі. Він вже налагодив контакт з особистими тренерами, і я впевнений, що зможе знайти оптимальну формулу взаємин всередині команди.
- Щоб закінчити тренерську тему, давайте сформулюємо - хто працює з командою Б?
- Жіноча збірна - Ілля Лопухов і Валерій Лєсніков, чоловіча - Микола Зоц і Ігор Якименко.
- Чи не було планів повернення до активної тренерської діяльності Надії Бєлової?
- Так, ми розмовляли з Надією Олександрівною і пропонували їй увійти до тренерського штабу команди Б. Але, як і у випадку з юнацькою збірною в минулому сезоні, вона спочатку дала згоду, а потім відмовилася.
- З якої причини? Вона не планує відновлювати тренерську кар'єру?
- Краще ставити це питання до самої Надії Олександрівни.
- Коли команда починає підготовку до нового сезону?
- Команда А почне підготовку 1 червня в Сянках. Що стосується команди Б, то планується, що спортсмени вийдуть з відпустки раніше - 15-18 травня, і почнуть передсезонну роботу в Чернігові, а потім поїдуть на спільний збір з першою командою.

- Чому перший збір вирішили провести в Сянках, а не в Буковелі?
- Все просто - в Буковелі поки немає лижоролерної траси, що не дає можливості працювати повноцінно.
- А якісь перспективи з будівництва лижоролерної траси найближчим часом є?
- Кошти з бюджету виділено, і нам обіцяють побудувати трасу в травні. Зрештою, скорегувати плани і змінити місце проведення першого збору ми зможемо досить оперативно.
- Як зараз працюють спортсмени? Вони вже почали підготовчу роботу?
- Юрай вже на зв'язку з усіма спортсменами, і вони вдома працюють за тим планом, який тренер їм розіслав. Вся інформація з тестерів знаходиться в розпорядженні Санітри, і таким чином здійснюється контроль і, при необхідності, вносяться корективи.
З приємних новин скажу, що після народження дитини почала тренуватися Іра Петренко (Варвинець). Поки вона працює самостійно за підтримки чоловіка-тренера, тому що для роботи з командою треба спочатку привести себе до відповідних кондицій. Але вона вже спілкувалася з Юраєм Санітрою і отримала чіткий план, що необхідно зробити, щоб повернутися в команду. Також висловила бажання повернутися до активних тренувань Яна Бондар.
- Якою мірою карантин вносить корективи в плани команди? Як можна планувати подальші збори, в тому числі закордонні?
- Збори за межами України поки планувати неможливо, оскільки ще не ясно, коли і в яких напрямках будуть відкриті кордони. А вся ситуація з пандемією коронавірусу внесла радикальні зміни в процес підготовки команди. Почнемо з того, що після внесення змін до державного бюджету на цей рік з 50-ти мільйонів гривень, запланованих раніше, зараз нам залишили тільки 4,5 мільйона. Що ми можемо планувати з таким бюджетом? Ясно, що поки треба буде готуватися тільки в Україні. Але говорити про повноцінну підготовку в таких умовах не доводиться.
Плюс до всього - в зв'язку з економічними труднощами, які викликані пандемією, компанія РEAK вже попередила про призупинення виконання своїх спонсорських зобов'язань терміном на один рік. Також під великим питанням і підтримка з боку інших спонсорів... Одним словом, сезон буде складний, і працювати доведеться в дуже жорстких умовах.
- А як в цих умовах вдалося зберегти фінансування Буковеля?
- На щастя, є розуміння того, що залишити недобудову - безперспективно, і люди, які вболівають душею за біатлон всіляко допомогли нам з тим, щоб роботи з будівництва комплексу були продовжені в раніше запланованому обсязі.
- Вам, як президенту федерації, надходила якась інформація з IBU щодо майбутнього сезону? Вже зрозуміло, що як мінімум літній чемпіонат світу буде зміщений за термінами...
- Поки нам повідомили, що терміни проведення літнього чемпіонату світу будуть розглянуті і затверджені в травні. Щодо зимового календаря поки все залишається без змін. Але зрозуміло, що ситуація може змінюватися з розвитком загальної ситуації з поширенням коронавірусу в світі. Але ми, незалежно від обставин, продовжимо робити максимум можливого, щоб біатлон в Україні жив і розвивався.

Бесіду вів Євген Тарасенко

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show