Розпочалось обговорення перспектив розвитку учнівського і студентського спорту

Понад 90 учасників з усіх куточків країни зібрав вебінар, присвячений обговоренню «Рекомендацій щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки учнівської та студентської молоді на період до 2025 року». Провів захід онлайн Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, - повідомляє прес-служба Комітету.

"Пандемія, яку переживає весь світ, внесла чимало коректив у роботу всіх галузей. І навіть зараз ніхто не береться дати точний прогноз, що на нас чекає у найближчі кілька місяців. А що говорити про півроку-рік? Тим не менш, ми зобов’язані планувати свою роботу, щоб потім «безболісно» і у всеозброєнні вийти з цієї ситуації і продовжити нашу плідну роботу", – зазначив у своєму вступному слові модератор семінару – голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

За короткий період роботи у 2020 році Комітет встиг провести Всеукраїнський фінал з Cool Games, який, до речі, встановив своєрідний глядацький рекорд – за ним слідкувала онлайн 120 тисячна аудиторія.

Отже, КФС МОН, як і зазначено в «Рекомендаціях» продовжить розвивати свої ключові напрями: фізичне виховання та спортивну підготовку учнів і студентів через спортивні та рухові інціативи, які вдало себе зарекомендували за попередні роки. Зокрема, сюди увійшли згадувані Cool Games (як всеукраїнський етап, так і міжнародний фінал), всеукраїнський Challenge Fest. Наразі обговорюється формат, у якому буде проходити захід, тому керівники філій отримали невеличке «домашнє завдання» – внести пропозиції щодо даної ініціативи.

Також у попередній календар внесено і зовсім нову спортивну подію – Cool Race. Це захід для учнів 8-9 класів, який включає у себе індивідуальні та командні старти для подолання штучної смуги перешкод. Можливий термін проведення: кінець вересня-початок жовтня.

Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України продовжить активну співпрацю з RUN UKRAINE. Отже, школярі й студенти матимуть змогу безкоштовно брати участь у наймасовіших бігових заходах країни, які проходитимуть у Києві, Запоріжжі, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові.

Продовжаться й зміни уроків фізичної культури, відповідно до модулів з традиційних і новітніх видів спорту. Також надалі на уроках будуть застосовуватись різноманітні інновації: квест-уроки, сюжетні уроки, уроки-змагання, рухлива перерва, рухлива хвилина, які спонукатимуть дітей поєднувати вивчення того чи іншого предмету з руховою активністю.

Проведення пріоритетних учнівських і студентських спортивно-масових заходів і спортивних змагань відбувається у тісній співпраці з Українською федерацією учнівського спорту та Спортивною студентською спілкою України. Для спортивного дозвілля студентів будуть удосконалені вже існуючі ініціативи, такі як: святкування Міжнародного Дня студентського спорту та легкоатлетичні масові забіги. Новим проектом стане спортивно-масовий захід Cool Race.

На жаль, через пандемію Гімназіади та Універсіади були призупинені, але не виключено, що вже з осені розпочнуться відбіркові змагання до наступного сезону. Також у вересні заплановано проведення чемпіонату світу серед студентів з воднолижного спорту та вейкбордингу, у листопаді – Всеукраїнські старти серед школярів «Спортивна надія України».

Разом із тим заходи щодо попередження поширення епідемії в котрий раз засвідчили, що фізичним вихованням можна займатися і в домашніх умовах. За час карантину Комітет зробив підбірку вправ та рекомендацій, які на сьогодні передивилось понад 13.000 осіб.

Варто зазначити, що сьогодні під час вебінару відбулось обговорення всеукраїнського онлайн флешмобу для учнів і студентів з рухової активності, який незабаром запуститься в наших соціальних мережах.

Пріоритетним завданням для Комітету є тісна співпраця філій КФВС з департаментами, закладами освіти, позашкільними закладами щодо донесення та майбутньої реалізації наших ініціатив під час навчання та позаурочний час.

Не менш важливий напрям сьогодення – поєднання рухової активності і кіберспорту, як одного з найпопулярніших видів спорту серед молоді. Комітет продовжить роботу щодо залучення любителів комп’ютерних ігор до змагань за дисциплінами Dota 2, LoL, CS: GO, FIFA.

Нагадаємо, що з усіма рекомендаціями можна ознайомитися на сайті Комітету фізичного виховання та спорту МОН України. Інформація постійно оновлюється, адже щодня надходять пропозиції щодо оптимізації роботи.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show