МОК затвердив зміни до системи кваліфікації Токіо-2020 для кожного виду спорту

Група Міжнародного олімпійського комітету, що з квітня 2020 року працювала над новими принципами та змінами у кваліфікації з видів спорту на Ігри XXXII Олімпіади в Токіо, оголосила про завершення цього процесу. У ході підготовки змін МОК тісно співпрацював з усіма міжнародними федераціями, види спорту яких входять в олімпійську програму, - повідомляє НОК України. До моменту перенесення Олімпійських ігор в Токіо 2020 року було підтверджено в цілому 57 відсотків всіх кваліфікаційних місць. Тож, аби адаптувати системи кваліфікації для решти місць до нового часу проведення Олімпійських ігор Токіо-2020, принципи системи кваліфікації були оновлені, затверджені Кваліфікаційною цільовою групою, що діє від імені Виконавчого комітету МОК.

 

Оновлення включали ряд змін, таких як розширений кваліфікаційний період і нові терміни Зокрема:

- новий термін завершення кваліфікації – 29 червня 2021 року, ґрунтується на тому, що Олімпійські ігри починаються 23 липня (день церемонії відкриття);

- потенційне продовження періодів кваліфікації для певних видів спорту, якщо таке продовження враховує крайній термін кваліфікаційного періоду 29 червня 2021 року;

- переглянутий остаточний термін подачі спортивних заявок – 5 липня 2021 року;

- якщо у кваліфікаційній системі вказані критерії прийнятності за віком, ці критерії повинні бути розширені, щоб охопити нові дати, дозволяючи спортсменам, які мали право на участь у липні 2020 року залишатися правоздатними у 2021 році. Всі критерії правоздатності та вікові критерії будуть прийматися на розсуд відповідних міжнародних федерацій.

Ґрунтуючись на цих переглянутих принципах системи кваліфікацій, Департамент спорту МОК працював в тісній співпраці з усіма МФ, щоб визначити, чи потрібні будь-які зміни.

Основна мета полягала в тому, щоб впровадити системи кваліфікацій, максимально наближені до тих, які були затверджені Виконкомом МОК в лютому 2018 року.

Наступні види спорту / дисципліни закінчили свій кваліфікаційний відбір і квоти вже розподілені. Вибір команди залишається за НОК, оскільки у всіх видах спорту квоти виділяються НОКу:

- Велоспорт (шосе і трек), кінний спорт (виїздка, триборство і конкур), хокей на траві та софтбол.

Наступні види спорту / дисципліни продовжують свій процес кваліфікації, який був затверджений спочатку, і просто подовжать кваліфікаційний період:

- Стрільба з лука, артистичне плавання, бейсбол, баскетбол 3х3, бокс, веслування на каное (слалом та спринт), стрибки в воду, фехтування, футбол, гольф, гімнастика (спортивна, художня та стрибки на батуті), гандбол, карате, плавання (марафон), сучасне п’ятиборство, регбі, вітрильний спорт, кульова стрільба, спортивне скелелазіння, серфінг, настільний теніс, теніс, триатлон та водне поло.

- Наступні види спорту / дисципліни внесли незначні зміни в свої системи кваліфікації, такі як розширені періоди для отримання мінімальних критеріїв, уточнення процесу перерозподілу будь-яких невикористаних місць спортсменів і уточнення використання конкретних змагань відповідно до адаптованих календарів міжнародні федрації 2021 року:

- Веслування академічне, плавання, бадмінтон, скейтбординг, тхеквондо та боротьба.

Деякі види спорту / дисципліни внесли істотні корективи в свої системи кваліфікації, а саме:

- Легка атлетика, велоспорт (ВМХ та гірський велосипед), важка атлетика, баскетбол та дзюдо.

Вікові вимоги відповідних видів спорту були змінені з урахуванням нових дат Токіо-2020. Як наслідок, спортсмени, які будуть відповідати віковим обмеженням в 2021 році, але не досягли їх у 2020 році, можуть брати участь в Іграх. У той же час спортсмени, які відповідають віковим вимогам у 2020 році, але вийдуть за їх межі у 2021 році, все ще можуть брати участь в Іграх. Однак є два винятки:

- Бокс: вікові вимоги були скориговані і збільшені на один рік. Щоб взяти участь, спортсмени повинні були народитися з 1 січня 1980 року по 31 грудня 2002 року.

- Футбол: було підтверджено, що спортсмени, які мали право брати участь в змаганнях в липні 2020 року, будуть, як і раніше, мати право на участь в липні 2021 року. Максимальний вік для змагань серед чоловіків - 23 роки, але для Токіо-2020 він складатиме 24 роки. Крім того, залишається в силі правило наявності трьох спортсменів в команді без вікових обмежень.

Всі дати і місця проведення кваліфікаційних змагань ще належить визначити, з огляду на поточну глобальну ситуацію. Ці дати будуть підтверджені в установленому порядку відповідними міжнародними федераціями.

Всі рішення були доведені до відома міжнародними федераціями, і повну інформацію по кожному окремому виду спорту можна знайти у відповідній системі кваліфікації для цього виду спорту.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show