У Тернополі відбулась зустріч з учасниками велопробігу ветеранів війни

У Тернополі представники влади та громадськості зустріли учасників ветеранського велопробігу, присвяченого вшануванню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Захід відбувається в рамках відзначення Дня пам’яті захисників України, який відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2019 року № 621/2019, установлено 29 серпня. Розпочався ветеранський велопробіг 16 серпня з площі Незалежності Ужгорода. Його планується урочисто завершити 29 серпня – у День пам’яті захисників України, у Маріуполі.

 

Учасники велопробігу – ветерани війни - вже проїхали за маршрутом: Ужгород, Стрий, Рогатин, Тернопіль, а далі їх шлях простелиться до Хмельницького, Вінниці, Житомира, Києва, Лубен, Полтави, Дніпра, Запоріжжя, Бердянська і завершиться у Маріуполі. Під час мандрівки велосипедисти мають зустрічі з місцевою владою та громадськістю, учасниками антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, ветеранами Афганської війни з різних регіонів України, аматорами велосипедного спорту.

Так, у Тернополі, біля стели загиблим за волю України, учасники велопробігу зустрілися з головою ОДА Володимиром Трушем, головою обласної ради Віктором Овчаруком, заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою, родинами загиблих воїнів, ветеранами війни, місцевими жителями та молоддю.

Голова обласної державної адміністрації Володимир Труш подякував учасникам за наполегливість та витривалість.

«Наше місто вітає учасників велопробігу, яких об’єднує ідея вшанування пам’яті тих, хто загинув в боротьбі за Незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Такі акції дуже потрібні сьогодні, адже нагадують про подвиг кожного Героя. Зараз ми перебуваємо біля стели, на якій викарбувані імена наших земляків, які віддали життя за те, щоб ми мали мирне небо над головою. І дуже хотілося б, щоб на цій пам’ятній дошці не з’являлися нові прізвища», - наголосив Володимир Труш.

З гостями та родинами загиблих воїнів поспілкувався голова обласної ради Віктор Овчарук. «Ви робите велику справу, - сказав очільник облради, звертаючись до ветеранів, - адже формуєте в українському суспільстві традиції відзначення Дня пам’яті захисників України, популяризуєте ветеранський спорт, творите позитивний образ ветерана. Це необхідно для патріотичного виховання молоді. Ви увіковічнюєте пам’ять про загиблих побратимів. Спасибі вам за це».

Як розповів капітан команди учасників велопробігу, начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Закарпатській області України Іван Балашов, вони планують подолати шлях від Ужгорода до Маріуполя, а це відстань в 1,8 тис. км. За словами Івана Балашова, усі члени команди мають добру підготовку: регулярно займаються маунтинбайкінгом, шосейними гонками і велотуризмом. Участь у велопробігу беруть ветерани АТО/ООС та війни в Афганістані.

«Ми стартували 16 серпня в Ужгороді. Наш маршрут - Стрий, Рогатин, Тернопіль, Хмельницький, Вінниця, Житомир, Київ, Лубни, Полтава, Дніпро, Запоріжжя та Бердянськ. Плануємо побувати у 12-ти областях України. Символічно, що велопробіг завершиться в Маріуполі 29 серпня – у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність», - зазначив Іван Балашов.

Учасники велопробігу разом з представниками родин загиблих учасників АТО/ООС, представниками влади, волонтерами вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до стели «Борцям за волю України». Отці-капелани благословили велосипедистів-ветеранів та відслужили панахиду за душі загиблих на Сході воїнів.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show