Недостатня кількість фізичних вправ небезпечніша, ніж ожиріння

Відповідно до даних нового дослідження, лише двадцять хвилин швидкої ходи на день може бути достатньо для зниження ризику ранньої смерті в результаті малорухливого способу життя. Вчені виявили, що ризик передчасної смерті через відсутність фізичних вправ в два рази перевищує той самий ризик в результаті ожиріння. Такі висновки групи, що проаналізувала дані щодо більше, як 334 тисячі чоловік та жінок, які взяли участь у великому європейському досліджені, що вивчає зв’язок між раком та харчуванням, з врахуванням багатьох інших змінних (фізичне навантаження та ІМТ).

Проаналізувавши дані, дослідники виявили, що, порівняно з рівнем смертності, викликаного ожирінням, в два рази більше передчасних смертей були пов’язані з недостатньою фізичною активністю. Більше того, навіть невелике збільшення фізичної активності може змінити цю тенденцію, особливо у неактивних людей.

 

Головний автор дослідження Ульф Еклунд, професор спортивної медицини, який працює в раді з медичних досліджень (MRC) епідеміологічної кафедри Кембриджського університету у Великобританії, та його колеги представили свої висновки в American Journal of Clinical Nutrition.

Професор Еклунд стверджує, що висновок дослідження достатньо простий: «Навіть недовготривала, але щоденна фізична активність може мати суттєві переваги для здоров’я людей, які ведуть малорухливий спосіб життя».

Для оцінки зв’язку між відсутністю фізичних вправ та ранньою смертністю – з поправкою на можливе ожиріння – вчені проаналізували дані по 334161 європейців чоловіків та жінок, які взяли участь у європейському проспективному дослідженні щодо раку і харчування (EPIC) в період між 1992 и 2000 роками. Зібрані дані включили ріст, вагу, об'єм талії та рівень фізичної активності. Потім впродовж більше, як 12 років, проводились спостереження за учасниками, 21 438 з яких померли.

Вчені виявили найбільше зниження ризику передчасної смерті, коли вони порівняли більш активних з помірно активними учасниками. Вони виміряли рівень фізичної активності на основі поєднання відпочинку та трудової діяльності.

Взаємозв’язок між ранньою смертністю та фізичною активністю спостерігався у всіх групах з надлишковою вагою та ожирінням – як у відношенні загального ІМТ, так і абдомінального ожиріння. В групу неактивних учасників увійшло 22,7 %, тому, що вони повідомили, що не займались фізичною активністю та мали сидячу роботу.

Аналіз результатів показав, що виконання вправ, які спалюють навіть 90-110 калорій день, – еквівалент щоденної 20-хвилинної ходи – достатньо, щоб перемістити людину з неактивної в помірно активну групу та знизити ризик ранньої смерті на 16-30 %.

Вчені відмічають, що хоча цей ефект був найбільш помітний в учасників з нормальною вагою, аналіз показав ефективність для тих, хто брав участь в експерименті з надлишковою вагою та ожирінням. Необхідно тренуватись більше 20 хвилин на день.

Тим не менше, професор Еклунд стверджує, що, не дивлячись на те, що 20 хвилин швидкої ходи на день можуть змінити ситуацію до кращого, ми повинні бути більш активними, так, як «достовірно доведено, що спорт корисний для здоров’я та повинен стати важливою частиною нашого повсякденного життя». Співавтор професор Нік Вархам, директор Ради з медичних досліджень в Кембріджі, говорить, що, поряд із суспільними ініціативами із зниження рівня ожиріння, ми повинні всіма силами допомагати людям збільшувати фізичну активність. Підняти і підтримувати необхідний рівень фізичної активності не так складно, як здається. Однак це дає колосальні переваги для здоров’я. Традиційний погляд на тренування не повинен заважати стати більш фізично активним. В грудні 2014 року, Medical News Today опублікувало дослідження, яке показало, що йогу можна порівняти з пішохідною ходою і велосипедною їздою з точки зору зниження ризику серцево-судинних захворювань.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show