Свята наближаються, проходять, а запитання «як схуднути» - залишається

«Як схуднути швидко» є одним з найпопулярніших запитів в інтернеті з медичної тематики  за даними пошукової системи Yahoo. Швидко скинути вагу – взагалі реально, але необхідно це робити розумно. Існує декілька причин, чому люди хочуть скинути вагу: майбутня наречена, яка хоче виглядати стрункою у весільній сукні; жокей, який повинен скинути декілька фунтів перед забігом; боксер, який повинен схуднути до визначеної дати та часу, щоб потрапити в потрібну вагову категорію.

Майже всі люди в Північній Америці і Західній Європі хочуть схуднути, і чим швидше, тим краще! Проте, чи ви знаєте, що більшість людей які сиділи на експрес дієтах зараз страждають на ожиріння та  надлишкову вагу? Хоча можна швидко схуднути, але це часто буває не тільки шкідливо для здоров 'я, але майже завжди  це прямий шлях до накопичення ще більшої ваги.

Келли Д. Браунелл, директор Центра Радд в галузі продуктів харчування та ожиріння в Йельскому університеті, автор термину «йо-йо дієта», пояснив, що новомодні експрес-дієти є пасткою для більшості людей, які на них «сідають». В результаті вони опиняються в негативному колі, вживаючи ще більшу кількість їжі, і демонструєте добавку у вазі в багатостроковій перспективі.

Дієта для схуднення повинна гарантувати отримання всіх життєво важливих поживних речовин, необхідних для підтримання здоров'я. Коли організм використовує менше енергії, ніж потребує, він починає використовувати свою накопичену енергію.

Глікоген та білок мають воду, тому, використовуючи їх, ми втрачаємо велику кількість рідини. За оцінкою експертів в печінці є від 60 до 120 грам глікогену, який є резервуаром для 6 фунтів (2,7 кг води). Так що якщо ви використовуєте глікоген, ваш організм втратить лише воду. Додайте до цього втрату рідини організмом при розщепленні білків.

В цей момент люди, які сидять на екстремальних дієтах, дуже раді, так як їм вдалось зменшити вагу тіла. Але це відбувається за рахунок води, яка зменшується разом з білком та глікогеном, а не за рахунок жиру.

Для того, щоб скинути 1 кг жиру,  вам потрібно викликати дефіцит приблизно 7000 ккал. Проблема в тому, що до цього часу, коли організм починає переходити до своїх власних запасів жиру, щоб компенсувати дефіцит енергії під час швидкісної дієти, його метаболізм сповільнюється.

Обмін речовин в організмі сповільнюється з декількох причин. Гіпоталамус, ділянка головного мозку розуміє, що жирові запаси починають виснажуватися та відповідно надсилає  сигнал сповільнити метаболізм, щоб відновити втрачені запаси жиру. Під час перетворення амінокислот в глюкозу втрачається білок, що означає втрату м’язової тканини. А чим менше у  вас м’язів, тим повільніше буде ваш метаболізм.

Отже, втрата ваги сповільнюється, знижуючи мотивацію. Коли зниження мотивації призводить до того, що людина кидає дієту, вони додають у вазі, тому, що зараз їх метаболізм повільніше, мозок надсилає сигнал організму робити всі можливі запаси енергії (у вигляді жиру), до того ж розчарування та відчуття невдачі часто призводять до переїдання.

Дослідники з університету Овьєдо в Іспанії повідомляють в журналі Psychology Health & Medicine, що короткострокова ефективність екстремальних дієт не зберігається в середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Вони додали, що такі дієти зазвичай призводять до виникнення підгрупи людей, які страждають на ожиріння та надлишкову вагу в результаті психологічних, а не біологічних причин. Простіше кажучи, новомодні експрес-дієти часто-густо в результаті тільки збільшують вашу вагу. Тим не менше, можливо схуднути порівняно швидко та без шкоди для здоров'я. Така дієта  повинна включати в себе хороше харчування, достатню кількість сну та фізичні вправи. Здорова втрата ваги полягає в прийнятті здорового способу життя, який ви можете підтримувати в довгостроковій перспективі.

CDC (Центр  контролю і профілактики захворювань ) говорить, що відповідно до наявних даних, люди, які втрачають від 0,4 до 1 кг на тиждень краще підтримують свою «нову» вагу. Якщо ви плануєте скинути більше, ніж 3 фунти (до 1,5 кг) на тиждень, повинні проконсультуватись зі своїм лікарем,  виконувати ефективну програму вправ та спати не менше семи годин на  день.

Важливо пам'ятати, що чим швидше ви втрачаєте вагу, тим вищий ризик небажаних наслідків, в тому числі неповноцінне харчування, слабкі кості, роздратованість, депресія, безсоння, в кінцевому результаті ризик того, що ви наберете ще більшу вагу в достроковій перспективі.

CDC (центр з контролю та профілактики захворювань) говорить, що відповідно до наявних даних, люди, які втрачають від 0,4 до 1 кг на тиждень, краще підтримають «нову вагу». Якщо ви плануєте скинути більше, як ,1,5 кг на тиждень, то повинні проконсультуватись з лікарем, виконати ефективну програму вправ та спати не менше семи годин на тиждень.

Важливо пам'ятати, що чим швидше ви втрачаєте вагу, тим вищий ризик небажаних результатів, включаючи неповноцінне харчування, слабкі кістки, роздратованість, депресію, безсоння, в кінцевому рахунку ризик того, що ви наберете ще більше ваги в довгостроковій перспективі.

Фото з мережі Інтернет

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show