Олена Підгрушна та Дмитро Підручний - четверті у складі української команди у змішаній естафеті на чемпіонаті світу з біатлону

Чемпіонат світу з біатлону у словенській Поклюці розпочався зі змішаної естафети. Стартову гонку за збірну України бігли Артем Прима, Дмитро Підручний, Юлія Джима та Олена Підгрушна. І буквально часток секунди не вистачило Олені Підгрушній, щоб принести нашій команді медаль вже в першій гонці чемпіонату. «Дуже прикро - коли до п’єдесталу пошани не вистачає витягнутої руки, - інформує офіційний Інтернет-сайт Федерації біатлону України. - Але головний підсумок гонки - Україна на цьому чемпіонаті буде боєздатна! Всі четверо наших спортсменів  проявили себе дуже здорово, змагаючись на рівних з лідерами світового біатлону. За чистою швидкістю наша команда стала третьою, відставши від других в цьому компоненті французів лише на п’ять секунд! А значить,  у Поклюці нас ще не один раз очікує виплеск адреналіну в боротьбі наших спортсменів за медалі чемпіонату світу».

Ось як описує перебіг змішаної естафети «Суспільне Спорт».

«Прима пробіг перший етап майже без помилок. На першій стрільбі українець закрив всі мішені з одним додатковим патроном, а ось «стійку» закрив за допомогою 5 патронів, хоча й взяв паузу перед 4-м пострілом. На передачу естафети Прима вибіг на шостій позицій із відставанням майже у 20 секунд.

Естафету Підручному стартовий номер української збірної передав п’ятим із результатом у 13.6 секунди. Лідером на другий етап пішла Білорусь у зв’язку із падінням француза Емільєна Жаклена через зламану палицю.

Підручний прибув на стрільбу на 4-й позиції, і розпочав «лежку» з хиби. Проте всі мішені представник України закрив - для цього йому знадобився один додатковий патрон.

На другу стрільбу український біатлоніст підходив на 3-й позиції, проте неідеально пройшов вогневий рубіж - дві хиби. За допомогою двох додаткових патронів Підручний закрив решту мішеней, проте вибіг зі стрільби на 4-й позиції, після канадця Крістіана Гоу.

Чоловічу частину змішаної естафети виграла Норвегія - Йоганнес Бьо прийшов першим на передачу. Підручний наприкінці етапу випередив Гоу та повернув третє місце Україні - відставання від Норвегії складало 55.4 секунди.

Третій етап у складі збірної розпочинала Юлія Джима. І третьою закінчила першу стрільбу: Джима одного разу схибила на першому вогневому рубежі, проте з першого додаткового патрону закрила мішень. Однак втратила перевагу над суперницями - після п’ятої стрільби в інтервалі 7 секунд від України були Канада, Швеція, Австрія та збірна російських спортсменів.

А ось другу стрільбу Джима закінчила другою. Біатлоністка скористалася колом штрафу, яке заробила Анаїс Шевальє-Буше і сама відстріляла без хиб. Після стрільби відставання від Норвегії складало майже 38 секунд, проте поряд, на відстані у 2 секунди, із українкою була австрійка Дуня Здуч. Норвежка Тіріл Екгофф передала естафету першою, проте за нею - Україна у відстані 39.3 секунди.

Олена Підгрушна, що бігла останній етап у України, не програла багато лідерці Марте Олсбю Ройзеланд і після того, як відстріляла першу стрільбу без додаткових патронів, вийшла з вогневого рубежу другою. Але австрійка Ліза Тереза Гаузер шла поруч із українкою у діапазоні 5 секунд.

Перед другою стрільбою у України була можливість здобути навіть перемогу - Марте Олсбю Ройзеланд тричі схибила на вогневому рубежі. Проте завдяки трьом додатковим патронам впоралася і вийшла зі стрільби першою. Підгрушна повторила "подвиг" норвежки, тричі схибивши, і хоча закінчила без штрафних кіл, пропустила вперед і Гаузер, і шведку Ханну Еберг.

На останньому колі Підгрушна почала нав’язувати боротьбу Еберг. І навіть Лізі Терезі Гаузер: від австрійки представниця України відставала на 9 секунд на відстані 29.1 км, а від Еберг - всього на 0.4 секунди. Однак нікого із суперниць не випередила - Україна фінішує четвертою із відставанням у 0.5 секунди».

Отож, результати такі:

Чемпіонат світу. Змішана естафета.

Норвегія (0+11) 1:20:19.3

Австрія (0+2) +27.0

Швеція (0+8) +30.6

Україна (0+8) +31.1

Франція (1+10) +46.2

Італія (0+6) +58.9

Додамо, що наступними перегонами стануть спринти - найближчий з них вже в п’ятницю, коли на старт вийдуть чоловіки.

Фото з архіву

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show