Представники тернопільського «Інваспорту» Мирослав Танчик та Іван Кілик змагатимуться на ХХІІ літніх Дефлімпійських іграх

Сьогодні, 26 липня, у столиці Болгарії – місті Софії – о 19 годині за місцевим часом відбудеться церемонія урочистого відкриття ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор. Як повідомили організатори, вперше в історії усіх 22-х Дефлімпіад, за 89 років розвитку світового Дефлімпійського руху на цій імпрезі передбачено запалення Олімпійського, або радше назвати його – Дефлімпійського вогню. До речі, ще з 30 червня цей вогонь крокує містами Франції, Швейцарії, Німеччини, Австрії, Словенії, Хорватії, Сербії, щоб завершити свою тріумфальну ходу саме під час урочистої церемонії відкриття ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор в Болгарії.

 

Таким чином, під час дійства буде показано основні моменти його подорожі від серця зародження світового Дефлімпійського руху – Парижу (1924 рік – перші Дефлімпійські ігри) – до Софії. Вогонь буде передано через лідерів команд від кожної країни, які утворять коло в центрі стадіону «Arena Armeec», до основного факела Дефлімпіади-2013, що запалає на стадіоні.

За словами організаторів Ігор, ідея із запаленням вогню покликана підвищити обізнаність усієї світової спільноти про спорт людей з вадами слуху, а також про важливість забезпечення безпечного велосипедного руху нечуючим велосипедистам, адже саме вони і несли вогонь від Франції до Болгарії, - повідомляє офіційний Інтернет-сайт Спортивної федерації глухих України. Триватимуть ХХІІ літні Дефлімпійські ігри до 4 серпня. І хоча офіційна церемонія відкриття ігор відбудеться сьогодні ввечері, однак змагання з волейболу, футболу, кульової стрільби та баскетболу розпочалися ще напередодні.

До речі, ці Ігри планувалося провести у місті Афіни (Греція), і навіть у Тайпеї, під час урочистої церемонії закриття ХХІ Ігор, естафету було передано Афінам. Але через фінансову кризу Греція оголосила про скасування Ігор в Афінах. Відтак взяти на себе їхнє проведення погодилася Болгарія. Здійснюватимуться ці змагання під егідою Міжнародного Олімпійського Комітету за підтримки Уряду Болгарії та Міжнародного Спортивного Комітету глухих.

Змагання ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор будуть проходити у двох містах Болгарії – Софії та Правець, які офіційно вважаються містами-господарями. Спортсмени з 92 різних країн світу змагатимуться у 20 видах спорту та боротимуться за понад 200 нагород.

Серед майже 4200 спортсменів та офіційних представників делегацій Україна буде представлена 191 спортсменом та 45 тренерами, а сама делегація, вперше за історію участі національної Дефлімпійської збірної, складається із 265 чоловік (у Тайвані у 2009 році у нашій команді було 147 спортсменів, у Мельбурні в 2005 році – 96 спортсменів). Також вперше тут представлені практично всі області України (окрім Хмельницької та Чернігівської), міста Київ та Севастополь (у 2009 році – 21 область).

Українські дефлімпійці виступатимуть у 16-ти із 20-ти видів спорту, серед яких: футбол, легка атлетика, спортивне орієнтування, жіночий та чоловічий волейбол, настільний теніс, плавання, пляжний волейбол, стрільба кульова і пневматична, боротьба греко-римська та вільна. В Дефлімпіаді традиційно братимуть участь жіноча та чоловіча команди з баскетболу. А також змагатимуться спортсмени з дзюдо, карате і тхеквондо. Вперше на такому високому міжнародному спортивному рівні виступатимуть дефлімпійці у бадмінтоні та боулінгу.

Національна дефлімпійська збірна команда України зразка 2013 року представлена відомими всьому світові спортсменами, на честь яких неодноразово грав Гімн України на Дефлімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи. Серед них Онокало Олена, Ярошевська Юлія, Полторацький Олександр (пляжний волейбол), Мельник Яна, Санькін Олександр (спортивне орієнтування), Товста Анна (плавання). Загалом у складі команди 115 чоловіків, 76 жінок. Середній вік спортсменів – 26,3 років. Наймолодшій учасниці – Касицькій Ангеліні (плавання) – 17 років – вона дебютантка Ігор, найстаршій – Литвиненко Ганні (плавання) – 43 роки.

У складі команди: 35 заслужених майстрів спорту України, 63 майстри спорту України міжнародного класу, 55 майстрів спорту України, 38 кандидатів у майстри спорту України. Більше половини спортсменів вперше братимуть участь у такому високому міжнародному спортивному форумі. Новачків у команді практично 50%. Дебютантів - 96 осіб, серед них 54 чоловіків та 42 жінки.

Тернопільщину на цих престижних змаганнях представлятимуть двоє спортсменів - Мирослав Танчик та Іван Кілик, які виступатимуть у складі збірної України з футболу.

Додамо також, що протягом підготовчого періоду за 2010-2012 років дефлімпійці показали високі спортивні результати на міжнародних змаганнях: з волейболу – 1 місця (жінки і чоловіки) на чемпіонаті Європи 2011 року та чемпіонаті світу 2012 року; зі спортивного орієнтування – 1 загальнокомандне місце на чемпіонаті світу 2011 року і 2 загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи 2012 року; з плавання завойовано 29 медалей (13 золотих, 9 срібних та 7 бронзових) на чемпіонаті Європи 2010 року; зі стрільби кульової та пневматичної – 1 загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи 2011 року; з тенісу настільного - 2 загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи 2011 року; з легкої атлетики – другі загальнокомандні місця на чемпіонаті Європи 2011 року і на чемпіонаті світу 2012 року; з боротьби вільної і греко-римської – треті загальнокомандні місця на чемпіонаті Європи 2011 року і чемпіонаті світу 2012 року; з баскетболу - 3 місце (жінки) і 4 місце (чоловіки) на чемпіонаті світу 2011 року; з футболу – 2 місце на чемпіонаті світу 2012 року.

Спортсмени національної Дефлімпійської збірної команди України протягом 2010-2012 років вибороли на чемпіонатах світу - 22 золоті, 35 срібних та 21 бронзову медаль та Європи - 56 золотих, 36 срібних та 37 бронзових нагород, загалом – 207 високих нагород: 78 золотих, 71 срібну та 58 бронзових медалей.

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show