Збірна України привезла із ХІІІ зимових Паралімпійських ігор 29 нагород! Дві срібних і одна бронзова з них - на рахунку тернопільського спортсмена Тараса Радя!

Настав час підбити підсумки тріумфального виступу українських спортсменів на Паралімпіаді-2022 у Пекіні. Отож, на цьому престижному спортивному форумі планетарного масштабу Україну представляли 29 атлетів - 20 спортсменів-паралімпійців та 9 спортсменів-гайдів. Змагалися українці у двох видах спорту - біатлоні та лижних перегонах. «Напередодні Паралімпійських ігор наша команда виборола 19 ліцензій. І одну ліцензію нам дали як «білу картку» наймолодшому спортсмену Серафиму Драгуну», - повідомила перед початком змагань керівниця пресслужби Національного комітету спорту інвалідів України Наталія Гарач.

У складі збірної України на Паралімпіаді-2022 було шість дебютантів та 14 атлетів, що уже мають досвід виступу на Паралімпійських іграх. Найбільш досвідченим у команді був Віталій Лук’яненко - він дебютував на Паралімпіаді ще у 1998 році, а загалом в паралімпійському спорті понад 25 років. До речі, у цих, сьомих у своїй кар’єрі Паралімпійських іграх, харків’янин Віталій Лук’яненко здобув два «золота» і одне «срібло».

 

А загалом виступ української збірної був просто блискучим. Ще ніколи на її рахунку не було такої кількості медалей – 29 нагород!, серед яких 11 золотих, 10 срібних, 8 бронзових. Для порівняння - на Паралімпіаді-2018 Україна завоювала 22 медалі - 7 золотих, 7 срібних та 8 бронзових. Відтак, у Пекіні із 29-ма медалями наші спортсмени посіли друге місце у загальнокомандному заліку та за загальною кількістю здобутих нагород.

Окремо треба відзначити виступи нашого земляка, заслуженого майстра спорту України, тернополянина, студента факультету фізичного виховання ТНПУ Тараса Радя, який змагався серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату (клас сидячі) і здобув на ХІІІ зимових Паралімпійських іграх три нагороди – дві срібних і одну бронзову.

Отож, перше «срібло» Тарас завоював у перший день змагань і це було у біатлоні на дистанції 6 км. Наступна нагорода, цього разу бронзового гатунку, була у спортсмена в паралімпійському біатлоні (середня дистанція 10 км сидячи). Додамо, що золото в дисципліні виборов представник Китаю Лю Ментао, а срібло - у німця Мартіна Флейга.

Третю свою паралімпійську медаль Тарас Радь здобув за друге місце в індивідуальній гонці на дистанції 12,5 км у класі сидячі (LW12), - «срібло»!

Щиро вітаємо Тараса Радя і бажаємо йому подальших спортивних здобутків та перемог і миру та перемоги нашій Україні. Тим більше, що у Пекіні кожну свою перемогу українські паралімпійці присвячували рідному народові, Україні та закликали світ закрити небо над Україною!

 

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show