В України шалена підтримка на чемпіонаті світу з фігурного катання: прапори, сльози, плакати та оплески
Цими днями у французькому Монпельє проходить чемпіонат світу з фігурного катання.Попри те, що протягом місяця війни готуватися до одного з головних стартів року наші фігуристи не мали можливості, вони твердо вирішили взяти участь у світовій першості. Відтак, збірна України представлена у Монпельє п’ятьма спортсменами в трьох дисциплінах із чотирьох можливих: танці на льоду (Олександра Назарова та Максим Нікітін), чоловіче одиночне катання (Іван Шмуратко), спортивні пари (Софія Голіченко та Артем Даренський).
Під час церемонії відкриття вболівальники тривалими оплесками вітали українську команду. І ця підтримка була щирою та палкою під час кожного виступу українських фігуристів, які виходили на лід в Монпельє. Люди на трибунах тримали українські прапори та плакати зі словами підтримки, багато хто під час виступів українців не стримував сліз.
Коротку програму спортивна пара Софії Голіченко та Артема Даренського відкатала під пісню «Жива» українського гурту The Hardkiss. Стоячи всі присутні на льодовій арені у Франції вітали єдиного представника України в одиночному катанні - Івана Шмуратка, який змушений був виступати без офіційного костюму, він вийшов на лід у тренувальній футболці синьо-жовтої збірної. За підсумками короткої програми 20-річний фігурист став 22-м і пройшові відбір до виступу у довільній програмі.
Не менш зворушливою була підтримка й української танцювальної пари Олександри Назарової та Максима Нікітіна. Наш танцювальний дует, якому вдалося виїхати з-під обстрілів у Харкові, уперше танцював під нову мелодію – мікс, який складався із пісні Джамали "1944" та "Ой у лузі червона калина" у виконанні Андрія Хливнюка. Спортсмени теж виступали у тренувальних футболках, без костюмів, однак за шаленої підтримки публіки. За підсумками короткої програми наші олімпійці стали 16-ми.
Українська фігуристка Олександра Назарова поділилася емоціями після ритмічного танцю на чемпіонаті світу у Франції.
«Для нас це не просто змагання. Це шанс розказати про те, що відбувається в Україні. Сподіваємося, що це допоможе людям там, – сказала Назарова. - Цей виступ був не лише для нас, але й для усіх українців. Сподіваємося, що підтримка від усіх глядачів на трибунах допоможе всій країні. Ми залишили Україну машиною (упродовж восьми днів ми подолали 600 км). Багато людей виїжджають, тож це зайняло трохи часу. Потім ми відлетіли з Варшави у Монпельє, це було неважко.
Це непростий час. Не лише для України, але й для всього світу. Хочемо сказати усьому світу бути обачними, оскільки російський фашизм може досягти інших країн».
«Ми дуже довго думали, наскільки буде на часі наш виступ. Основним фактором для прийняття такого рішення було те, що ми маємо показати та розказати про події, які відбуваються у нашій країні. Це вже не політика, це геноцид, це вбивства, це руйнування мирних міст. Я вважаю, що це військові злочини. Багато людей цього не бачили, або ж спостерігали по телебаченню чи в Інтернеті. А ми все це бачили на власні очі», – розповів Максим Нікітін.
Український фігурист Іван Шмуратко після прокату короткої програми на чемпіонаті світу розповів про власне становище. «Сьогодні, коли я катав свою програму за мною був кожен українець. Я пишаюсь тим, що я українець, і можу тут представляти свою сильну країну. Я дістався машиною до Польщі, а там сів на потяг. На дорогу у мене пішло 3 дні. Ситуацію важко описати. Це війна. Я не знаю нічого про власні плани на майбутнє», – сказав Шмуратко.
Зазначимо, що українець приїхав на чемпіонат світу без тренера, йому допомагали колеги по збірній – танцювальний дует Олександра Назарова та Максим Нікітін.
Наразі, як повідомляє Tribuna.com, усі українські фігуристи знялися з довільної програми.