Весна розпочалась, то знову говоримо про користь ходи

Хочемо ще раз нагадати про діяльність, яка покращує загальний стан організму та слугує основою для занять іншими видами спорту та занять на свіжому повітрі. Звичайно, що все це про ходу. Хода в рівномірному темпі приносить велику користь у кардіосудинному плані. Дуже добре для здоров'я звичайна хода три рази на тиждень протягом півгодини з постійною швидкістю, - наголошують фахівці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Хода корисна, як дітям, так і людям різного віку, особливо старшого та похилого, спортсменам, які нещодавно перенесли травму, особам, які мають бажання займатись фізичною культурою. Це одна із найкращих форм підтримання гнучкості та тонусу зв'язок, м'язів, сухожилків, які у щоденному житті втрачають еластичність та з часом деформуються.

Хода є ефективним полегшуючим засобом при проблемах зі спиною та суглобами, а також попереджує можливі пошкодження. З іншого боку, хода сприятливо впливає на метаболізм: покращується вироблення енергії, раціонально витрачаються жирові запаси, зменшується зайва вага.

А якщо займатись ходою у будь-яку пору року, виробляється імунітет до грипу та застудних захворювань, оскільки температура повітря покращує нашу природну здатність протистояти недугам.

Хода – одна із самих ефективних форм боротьби зі стресом та його симптомами: душевним тренуванням, напругою, нервозністю, безсонням, серцебиттям…

Ви відчуєте себе більш врівноваженими та впевненими, що допоможе вам вирішувати свої проблеми та контролювати стресові ситуації. Окрім того, ви станете більш спокійними та комунікабельними, знайдете нові життєві цінності.

Також слід враховувати і естетичний фактор. Хода покращує рельєф м'язів ніг, бореться із целюлітом та передбачає значний розхід калорій (хода в помірному темпі спалює 500 калорій на годину, а при швидкій ході та підйомах результат подвоюється). Необхідно рухатись в хорошому темпі. Заняття ходою починаються з розігріваючої фази, при якій ноги адаптуються до ходи та усвідомлюється ритм дихання. Через 5-10 хвилин ходи ритм збільшується. Також повинна збільшуватись і частота серцевих скорочень (але не більше 120 уд./хв.).

Хода протягом дня загострює навіть смакові відчуття: збуджує апетит та дозволяє більш тонко відчувати смак їжі.

Харчування перед заняттям ходою

Не можна займатись ходою протягом дня ходою на порожній або надміру переповнений шлунок. До занять можна приступити через дві години після прийому їжі. Також не рекомендується вживання алкогольних та збуджуючих напоїв.

Перед початком занять ходою ідеальним вважається легкий перекус: мюслі, шматок пирога, бутерброд, або свіжі фрукти, - тобто, вуглеводи, які разом із глюкозою слугують чудовим джерелом енергії.

На прогулянку можна взяти з собою також і “сухий пайок” (наприклад, сухофрукти), який є джерелом енергії. Це дуже зручна їжа в походних умовах на свіжому повітрі. Необхідно не вживати продукти з високим вмістом цукру.

Цієї  умови  потрібно дотримуватись не тільки для того, щоб провокувати спрагу, але й тому, що цукор сприяє утворенню інсуліну та  швидкому притоку енергії, після чого інтенсивний її спад. Стрибок рівня інсуліну не сприяє працездатності та шкодить здоров'ю.

Після занять ходою відчуваються голод та спрага. Зразу потрібно спожити щось солодке, а потім щось з високим вмістом вуглеводів: порцію вермішелі, рису або щось більш швидке в приготуванні, наприклад, йогурт зі свіжими фруктами.

Також дуже важливо підтримувати вміст води в організмі. Потрібно пити перед заняттям ходою, та під час неї (насамперед, при тривалих заняттях або в спеку), а також зразу після завершення занять. Хоча вода є кращим вибором (за умови, якщо вона не дуже холодна). Дуже корисні суміші, приготовані з невеликої кількості води та фруктового соку. Такий напій допоможе відновити втрачені при ході електроліти.

«Сухий пайок», який можна взяти із собою і легко приготувати в домашніх умовах, це, скажімо, енергетичні «коржики». Ось який їх рецепт: змішайте в салатниці декілька видів сухофруктів (курагу, інжир, сушені яблука, мигдаль, родзинки), подрібніть їх у міксері, додайте сік апельсину або лимону, та перемішайте до утворення однорідної маси. Тоді з цієї маси сформуйте «коржики» та дайте їм настоятись протягом декількох годин, загорніть у прозорий папір та зберігайте в холодильнику (не більше двох тижнів).

Підготовлено за матеріалами книжки Г.Ралуй «Ідеальна фігура на заздрість усім».

Фото ілюстративне з відкритих джерел

 

 

 

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show