Тренери збірної України з біатлону зі складом команди для Олімпіади в Сочі визначилися на 99 відсотків

До старту нового біатлонного сезону залишилося менше двох тижнів. 24 листопада шведський Остерсунд прийме перший етап Кубка світу. Останній підготовчий збір збірна України по біатлону розпочала 4 листопада, коли вирушила до Норвегії. Тренерський штаб планує на норвезьких трасах приділити увагу базовій фізичній підготовці, роботі над швидкістю і скорострільністю.

- Жодних зривів не було, великих проблем також, хіба що дрібні травми, - розказав кореспонденту газети «Комсомольськая правда» Юлії Мамойленко державний тренер збірної України з біатлону Євген Колупаєв. - Зараз трохи захворіла Віта Семеренко, але, думаю, в двадцятих числах листопада вона приєднається до команди.

Про останні дні підготовки до відповідального сезону Євгеній Федорович розказує так:

- Сніг є, погода хороша, команда готується. Все нормально. Це вже другий збір на снігу для нашої команди. Хлопці і дівчата пробіжать Кубок Норвегії. Окрім них там зараз знаходяться практично всі національні команди з біатлону - німці, італійці, австрійці, росіяни, французи. Тобто весь біатлонний бомонд. Подивимося, як виглядаємо на фоні суперників, а потім переїдемо до Швеції - на перший етап Кубка світу. У нас на підготовці зараз задіяно 7 чоловіків і 6 жінок.

В біатлоні на Іграх-2014 буде розіграно 11 комплектів нагород. Українські біатлонні завоювали для виступів 11 ліцензій, проте вони - не іменні. Тобто, підсумковий склад збірної, залежно від того, хто буде найсильнішим і кращим, безпосередньо перед Олімпіадою назве тренерський штаб. Але, природно, прикидки у тренерів є вже зараз.

- Шість жіночих ліцензій, п’ять - чоловічих, - розповідає Колупаєв. - Дівчата - Вiта і Валя Семеренко, Олена Підгрушна, Юлія Джима, Марія Панфілова і Наталія Бурдига. Думаю, за 5-6-е місце в команді зможе поборотися Ірина Варвинець.

Зрозуміла ситуація, на думку держтренера, і зі складом чоловічої біатлонної збірної:

- Наші чоловіки - це Дериземля, Семенов, Прима і Сєднєв. Думаю, на 99 відсотків вони будуть в команді. П’ятим, найімовірніше, стане Беланенко. Звичайно, це спорт, заглядати наперед не варто, але якщо нічого екстраординарного не станеться, то склад олімпійської збірної я вам вже назвав.

Що б не відбувалося під час сезону, важко уявити собі ситуацію, в якій за бортом команди залишиться капітан нашої збірної Олена Підгрушна. В минулому сезоні лідер збірної України завоювала золоту медаль Чемпіонату світу, вигравши спринт в чеському Нове-Место. Спортсменка показала чисту стрільбу і подолала дистанцію за 21 хвилину 2,1 секунди. В тренерському штабі сподіваються, що форма дозволить 26-річній Олені Підгрушній заявити про себе і в Сочі-2014.

- Ви ж знаєте, як закінчився минулий сезон для Олени: велика перемога, потім весілля, будівництво будинку. І все в такий короткий термін, що з глузду з’їхати можна, - сміється держтренер Євген Колупаєв. - На нервах Олена дуже схудла. Але, думаю, нічого страшного в цьому немає. Всі розуміють, до яких змагань готуються. Тим більше Підгрушна - людина адекватна, зірковою хворобою не страждає. У нас хороша команда, а до Олімпіади спортсмени підходять саме в потрібному віці. Лєна повинна отримати хорошу підтримку в естафеті. Цей вид програми завжди добре давався нашим дівчатам.

Трасу в Сочі наша збірна у повному складі випробувала ще в минулому сезоні - на передолімпійському тижні. Свої особливості у неї, звичайно, є.

- Там багато крутих поворотів, не зовсім добре були зроблені контрсхили. Але організатори обіцяли поліпшити і допрацювати, - згадує Колупаєв. - Є траси і набагато складніші, але на спусках у нашої команди не все красиво, саме там програємо конкурентам - дівчатка боязко їдуть, є над чим працювати. А от стрільбище - достатньо затишне, грамотно зроблено.

Звичайно, у Федерації біатлону України чудово розуміють, що якщо від кого і чекають вболівальники олімпійських медалей, то якраз від їхніх спортсменів.

- Зрозуміло, що плануємо хоча б дві медалі. Минулого року чемпіонат світу дуже добре для нас пройшов, особливо для жіночої збірної. Але і в чоловічої команди теж великий потенціал, сподіватимемося, - пояснює Євгеній Федорович.

Всі змагання біатлоністів на Олімпіаді заплановані на вечір. Спортсмени до цього звикли, адже багато гонок на Кубку світу вже давно проходить при штучному освітленні. Сучасні прожектори не сліплять і видають 1500 люкс, добре проявляють мішені, навіть краще, ніж при денному світлі, особливо в похмуру погоду. В Сочі буває хмарно, що може створювати різні умови для спортсменів. Але хмарність в горах частіше буває якраз вранці, так що пізній старт може розв’язати і цю проблему.

В біатлоні вперше буде розіграно 11 комплектів нагород, на 1 більше, ніж на попередніх Олімпійських іграх. Додається змішана естафета. Більше дисциплін - по 12 - тільки у ковзанярів і лижників.

Розклад

8 лютого (16.30*). Спринт, 10 км, чоловіки.

9 лютого (16.30). Спринт, 7,5 км, жінки.

10 лютого (17.00). Гонка переслідування, 12,5 км, чоловіки.

11 лютого (17.00). Гонка переслідування, 10 км, жінка.

13 лютого (16.00). Індивідуальна гонка, 20 км, чоловіки.

14 лютого (16.00). Індивідуальна гонка, 15 км, жінки.

16 лютого (17.00). Масс-старт, 15 км, чоловіки.

17 лютого (17.00). Масс-старт, 12,5 км, жінки.

19 лютого (16.30). Змішана естафета.

21 лютого (16.30). Естафета, 4х6, жінки.

22 лютого (16.30). Естафета, 4х7,5 км, чоловік.

*Початок змагань за київським часом.

 

За матеріалами Інтернет-сайту газети «Комсомольська правда в Україні»

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show