Олена Підгрушна: «Такий старт дав багато чого»

24 листопада в шведському Естерсунді стартував перший етап Кубку світу з біатлону. Відкрила змагання змішана естафета, у якій українська збірна здобула бронзові медалі. Далі у програмі Кубку: 27 листопада – індивідуальна гонка у жінок, 28 листопада – індивідуальна гонка у чоловіків, 29 листопада – жіночий спринт, 30 листопада – чоловічий спринт, 1 грудня – гонка переслідування у жінок та гонка переслідування у чоловіків.

Підбиваючи підсумки першого виступу своїх колег, капітан жіночої збірної України з біатлону Олена Підгрушна, якій довелося взяти на себе непросту ношу стартера в змішаній естафеті, стверджує, що вони ще самі до кінця не усвідомлюють того, що відбулося.

 

В бліц-інтерв’ю, що спортсменка дала Євгенові Тарасенку для сайту Федерації біатлону України відразу після гонки, вона погоджується, що такий вдалий початок сезону дуже важливий для команди в плані настрою на весь сезон.«Зараз відчуття дуже змішані, – каже Олена, – і з приводу того, як я провела свій етап, і по результату команди, тому що спочатку ми фінішували четвертими, а потім піднялися на подіум».

- Було важко пристосуватися до таких погодних умов?

- Та ні, були нормальні погодні умови. Хоча коли я закінчувала пристрілку, був сильний вітер, а вже на лежці – практично штиль. Тому довелося вносити поправки в приціл. А ось на стійці дійсно сильно задуло те зліва, то справа, і я ніяк не могла зробити постріли. Але в цілому я задоволена. І функціонально мені сподобалося, як я сьогодні бігла: трималася, і могла боротися, наздоганяти. А стрільба… Стрільба прийде – нікуди вона не подінеться (Сміється).

- По дистанції ти показала третю швидкість після «бігунків» Бергер і Макаряйнен. Психологічно допомогло те, що нещодавно в Шушені ти вже змагалася з найсильнішими суперницями?

- Думаю, цей досвід допоміг не стільки в психологічному плані, скільки в цілому – в організації, входженні в змагальний ритм. Коли йде просто контрольне тренування – це один ритм, змагання ж – зовсім інший. Відповідно, у нас вже все було відіграно: і відкатка лиж, і пристрілки, прораховані всі часові проміжки. Адже в нашій справі дрібниць не буває. І такий старт дав багато чого.

- За стрільбою Фуркада спостерігала?

- Ні. Коли я робила заминку, біг Сергій Семенов, а потім, коли вже спустилася вниз, щоб подивитися на заключну частину гонки, Фуркад до того моменту вже відстрілявся. Я тільки почула, що Фуркад пішов на три штрафні кола. А потім побачила, що Андрій Дериземля виходить четвертим, і дуже пораділа. Далі вже доводилося тільки чекати, коли Андрій перетне фінішну лінію. Ну а після того, як він з’явився на фінішній прямій, я підійшла до Валі і кажу: «Все, ура! Ми четверті!».

- І яким же тоді це «Ура!» було, дізналися, що в команди третє місце?
- Ми вже збиралися йти до подіуму, коли підійшов Сергій Семенов і сказав, що Фуркаду повинні додати дві хвилини, і ми можемо стати третіми. І поки дійшли до стрільбища, по дорозі спортсмени з різних команд поздоровляли нас з призовим місцем. Ми йшли і молилися, щоб знову нічого не поміняли. (Сміється) Звичайно, це якоюсь мірою несподіванка, але несподіванка дуже приємна. При тому, що і я могла пробігти краще, і Валя, і стріляти ми повинні були точніше. І при всьому цьому стали третіми, і дуже щасливі. Фортуна сьогодні явно була на нашій стороні.

- На подіумі ти вміло керувала партнерами по команді і навіть вимовила: «Я вже звикла». Звикла – до подіумів?

- Ні! (Сміється) Просто коли ми з дівчатками піднімаємося на подіум, то Віта і Валя стають в першому ряду, як нижчі за зростом, а я з Юлею, Машею або Наташею – в другому. А коли сьогодні підіймалися на подіум, першої піднялася Валя, і я автоматично стала за нею. Потім підходить Сергій і говорить: «А чого ти не попереду?». І тут я розумію, що і він, і тим більше Андрій, - помітно вищі за мене.

- У такому разі, бажаємо, щоб ця процедура в поточному сезоні була ще більш звичною і регулярною! І не важливо – в першому ряду, в другому або в гордій самотності :)


Розмовляв Євген Тарасенко

Фото: Андрій Іванов

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show