Якими новими видами можна займатись у вільний від роботи час та на відпочинку
Із 2022 року в школах діятиме нова модельна програма з фізичної культури у 5-х класах, із 2023 року — у 6-х класах. А вже цієї осені починається пілотування стандарту. Якими ж новими видами спорту можна буде займатись не лише на уроках фізичної культури, але й зі своєю сім'єю та друзями під час активного відпочинку. Відповідь на це запитання за матеріалами «Освіторії» підготував Тернопільський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». Що ж об’єднує ці нові спортивні активності? Вони гендерно рівні (хлопці й дівчата можуть грати разом), безпечні, безконтактні, інклюзивні. Детально кілька слів про деякі з них.
Детальніше...
Біль у спині, - як попередити больові відчуття завдяки виконанню вправ
Досить часто з початком міжсезоння ми починаємо скаржитися на біль у спині. Хтось розповідає, що його обдуло свіжим вітром на протязі, хтось хизується трудовими подвигами на городі із копання картоплі чи носіння важких мішків у підвал. А результат один – болить спина. Але це, погодьтеся вже радикальні речі, які призводять до проблем зі спиною. Бувають випадки, коли спина болить і не через такі великі фізичні навантаження чи інші проблеми.
Детальніше...
Кілька слів про оздоровче плавання та вправи у воді
Триває літо, а це завжди можливість оздоровлюватись, використовуючи природні фактори для покращання свого здоров’я. Одним із популярних засобів для цього є плавання у природних водоймах. Якщо повернутись до наших сучасних реалій, то в цьому випадку, звичайно, йдеться про ті регіони нашої країни, де відносно мирно і люди мають можливість, поки дозволяє погода, плавати у річках та озерах. Важливо і те, що процес плавання можна застосовувати і як засіб психологічного «розвантаження» під час війни. Підкреслимо, що плавати рекомендують у відведених для цього та спеціально обладнаних місцях - пляжах.
Детальніше...
Спорт як засіб від депресії та тривоги
Спорт – прекрасний засіб для людей, які страждають від нападів депресії і тривоги. Фахівці стверджують, - у тих, хто займається фізкультурою, рідше спостерігаються симптоми стурбованості та депресії, в них також менший рівень стресу та дратівливості. Вправи починають діяти, як антидепресанти, на нейромедіаторні системи в мозку і цим допомагають особам, які страждають від нападів депресії, відновити позитивне ставлення до життя.
Детальніше...
«Солідний» вік заняттям ходою не завада
Останні дослідження американських, шведських та ізраїльських вчених підтверджують, що регулярні фізичні навантаження продовжують життя людям, які досягли «солідного» віку. Виявилось, що кожні дві хвилини фізичних навантажень на день знижують рівень смертності на 10 відсотків, а щоденна енергійна хода впродовж 20-40 хвилин зменшує ризик смерті у найближче десятиліття в два рази – повідомляє Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Детальніше...
Вуличні тренажери: які вони бувають і як до них підходити
Канікули розпочались, а тема вуличних тренажерів та тренувань на свіжому повітрі із їхньою допомогою продовжується. Отож , види вуличних тренажерів. Вони підрозділяються на дві великі групи: кардіо, спрямовані на зміцнення серцево-судинної системи, і сприяють спалюванню зайвих калорій та силові - для додання красивого рельєфу та тонусу м’язів.
Детальніше...
Як говорити з дітьми про війну: поради психологів
Війна приносить в життя дітей втрату, невизначеність, активізує страх та тривогу. Діти втрачають звичну повсякденність та впорядкованість життя. Зазвичай відчуття безпеки та захищеності діти шукають у своїх батьків. Кілька порад щодо того, як підійти до розмови з дитиною про війну, - пропонує за матеріалами UNICEF Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Детальніше...
Кілька слів про заняття на вуличних тренажерах
Зараз стоїть чудова весняна погода, що не може не викликати бажання займатися фізичною культурою і спортом. Тим більше, що не лише у самому Тернополі, але й багатьох населених пунктах краю є майданчики із вуличними тренажерами, де займатися і корисно, і надихаюче. Як відомо, заняття на свіжому повітрі сприяють швидшому спалюванню калорій завдяки насиченню організму киснем, тому вуличні тренування в теплу пору року стають дедалі популярнішими у людей різного віку.
Детальніше...
Як вберегти емоційний стан і психічне здоров’я під час війни
Емоційний стан і психічне здоров’я людей в час війни надзвичайно змінюються, піддаються впливу. І це якщо не говорити про ті чи інші особисті трагедії чи втрати. Що ж впливає на наш емоційний стан, як тримати його у нормі? Пропонуємо кілька порад психологів, які за матеріалами Інтернет-видань підготував Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Детальніше...
Оздоровча хода: поради та рекомендації
Займатись ходою, починати бігати або віддати перевагу саме спортивній ході – всі ці варіанти об’єднує одне: вони є заняттями аеробними, тобто, тими, які покращують серцеву діяльність та збагачують киснем наш організм. Пропонуємо ряд порад щодо занять оздоровчою ходою, які підготував Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Детальніше...
|
|