Спорт і здоров'я

Вчимо дітей плавати

Відомо, що плавання оздоровлює організм і є потужним засобом загартовування. Дозоване плавання корисне практично усім людям. У сім’ї всі повинні уміти плавати. Дитину можна навчати плаванню як до року, так і в 1-2 роки у домашній ванні. Перш за все, дитину потрібно навчити виконувати видих під водою і вдих над водою, потім занурюватись, затримуючи дихання, потім пірнати і спливати. Після цього можна вчити плавати спортивним способом (брас, кроль).

Детальніше...

 

Така популярна «скандинавська» хода

Скандинавська хода чи то Nordic Walking або, як її ще називають, нордична, фінська, північна хода – в останні роки стає дуже популярною. Так називають оздоровчу ходу з двома палицями. Народився такий вид ходи у Фінляндії. Оскільки фіни – любителі лиж, вони придумали цей метод тренувань, щоб не втрачати спортивну форму у літній період, тому замість пробіжок й почали ходити з лижними палицями. Поступово ходою з палицями зайнялись пенсіонери, які були здивовані, як просто і ефективно можна покращити своє здоров’я.

Детальніше...

 

Вирушаємо у похід

Напередодні вихідного дня чи відпустки буває нелегко вирішити, чому присвятити вільний час. Взяти рюкзак і вирушити у похід? Пограти в бадмінтон чи м’яч біля будинку? Звичайно, вибір залежить від уподобань членів сім’ї. Потрібно враховувати користь здоров’ю, яку приносить заняття фізкультурою і спортом, особливо, коли мова йде про відпустку, до якої ми підходимо, як правило, у втомленому стані.

Втома ця проявляється такими симптомами, як головний біль до кінця робочого дня, коливання артеріального тиску, судинні спазми. І зникають вони через 10-15 днів повноцінного активного відпочинку. Похід, прогулянка або екскурсія сприяють зміцненню здоров'я, фізичному розвитку і підвищенню загальної працездатності, вихованню витривалості, спритності і впевненості у своїх силах.

Детальніше...

 

Рух задля оздоровлення серця

Останні дослідження показали, що помірні вправи, такі, як прогулянка, можуть призвести до значного зниження рівня холестерину в крові. Вільям П.Фоллансбі, доктор медицини Пітсбурського університету, вивчив вплив різних вправ на цей показник.

Фізичні вправи тривали 20 хвилин і розділялись за складністю на три групи. Рівень холестерину в учасників експерименту замірявся до та після тренувань. Зовсім несподіваний результат: рівень холестерину високої густини після помірних тренувань зріс більше, ніж після великих навантажень. Це свідчить про те, що під час тренувань не слід сильно напружувати серце, поки ваш організм не відчує змін на краще.

Детальніше...

 

Фізична активність та розумові здібності старших людей

«Рухлива старість» – так назвали своє дослідження вчені з Бременського університету (ФРГ). Їх завдання полягало в тому, щоб з’ясувати, як різні види фізичної активності впливають на розумові здібності людей похилого віку.

В експерименті брали участь 90 чоловіків і жінок у віці  від 65 до 75 років. Протягом року тричі на тиждень вони або займались ходою з лижними палицями, або тренувались на координацію рухів і рівновагу, або виконували вправи на розслаблення і розтягнення м'язів. Окрім цього, їм було запропоновано завдання, які дозволяли  виявити ступінь їх уважності і кмітливості. У цей час з допомогою магнітно-резонансної томографії вимірювались активність їх мозку.

Детальніше...

 

Рух – джерело радості та психічного здоров’я

Фізично активні люди (у цьому випадку мова не йде про професійних спортсменів) відрізняються від своїх малорухливих колег тим, що частіше перебувають у доброму настрої. Причому ця їх особливість найбільш наглядно виявляється у ті дні, коли вони найбільш активно тренуються. Таку закономірність виявили вчені з Пенсильванського університету (США). За їх проханням 190 студентів-добровольців протягом восьми днів вели щоденники, в яких описували свої заняття, включаючи фізичну активність у вільний час (бралась до уваги лише активність, яка тривала більше 15 хвилин), якість і тривалість сну та відчуття.

Детальніше...

 

Здоровий спосіб життя – значить жити на 14 років довше

Відомо, що дотримуючись здорових звичок, ми продовжуємо своє життя. На скільки років? Щоб відповісти на це запитання, британські вчені з Кембріджського університету провели дослідження, в якому взяли участь 20 тисяч здорових чоловіків і жінок у віці від 45 до 79 років. Всі вони відповідали на запитання стосовно їх способу життя. Окрім того, проводилось дослідження їх крові для визначення рівня вітаміну С, що дозволило більш точно досліджувати кількість овочів і фруктів, які вони вживали.

Детальніше...

 

Небезпечні «шпильки»

Жіночі туфлі на високих і тонких каблуках (так званих «шпильках»), звичайно, роблять жінок красивими та привабливими, але довготривале носіння таких туфель може мати неприємні наслідки. Такий результат сумісного дослідження вчених з Австрії та Великобританії.

Все почалось з того, що Роберт Ксапо з Венського університету та Марко Нариці  з університету Манчестера наштовхнулись на повідомлення про те, що жінки ще в 50-ті роки минулого століття, які працювали секретарем, і, як правило, носили туфлі на високих підборах, жалілись на біль в ногах після того, як вони переходили на взуття з пласкою підошвою.

Детальніше...

 

Ми на Facebook

Актуальне
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік.
НАКАЗ про затвердження норм витрат на проіведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів на 2017 рік. ...Читати повністю

Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік
Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (річна). 2016 рік Звіт з фізичної культури і спорту. Форма № 2-ФК (регіони) Звіт ...Читати повністю

ПОСТАНОВА від 30 березня 2016 р. № 248
ПОСТАНОВА Про внесення змін до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу від 30 березня 2016 р. № 248 ...Читати повністю

Роз’яснення Мінмолодьспорту щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Лист Міністерства молоді та спорту України про фінінсування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Лист Міністерства молоді ...Читати повністю

Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту
Проект Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери фізичної культури і спорту ...Читати повністю

Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки від 07.07.2014 №2212/798
Наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки "Про затвердження форм Свідоцтва про закінчення ...Читати повністю

Навчальні програми з видів спорту
Навчальні програми з видів спорту ...Читати повністю

Наказ № 30.07.2013 № 37
НАКАЗ Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл ...Читати повністю

Анонси
No articles to show
https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://www.dilia.eu/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/